Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2022
  • 1 maja 2022
  • wyświetleń: 5862

"Jumpy Tower" - ciekawa gra zręcznościowa od mieszkańca Bronowa

"Jumpy Tower" - taką nazwę nosi nowa gra zręcznościowa dostępna na smartfony z systemami iOS oraz Android, która została przygotowana przez Kamila Dudka z Bronowa. W rozmowie z portalem czecho.pl bronowianin opowiedział m.in. o procesie tworzenia gry.

"Jumpy Tower" - ciekawa gra zręcznościowa od mieszkańca Bronowa
"Jumpy Tower" - ciekawa gra zręcznościowa od mieszkańca Bronowa · fot. Kamil Dudek


"Jumpy Tower" to gra zręcznościowa, w której walczy się o uzyskanie jak najlepszego rezultatu, rywalizując z innymi graczami w globalnym rankingu. Rozgrywkę ułatwiają dostępne na planszy super buty czy sprężyny, a utrudniają łamiące czy przesuwające się deski oraz gęsta smoła. Grę urozmaica możliwość wykonywania skoków combo przy osiągnięciu większej prędkości postaci.

Autorem gry jest Kamil Dudek z Bronowa. Skąd pomysł na jej stworzenie? - Od zawsze myślałem o zrobieniu w życiu czegoś wielkiego, a pomysł na tę grę narodził się w czasie studiów, kiedy poznałem platformę Unity. Inspiracją była gra na komputery pc z czasów mojej szkoły podstawowej, gdzie podobnie jak w Jumpy Tower celem było wskoczenie jak najwyżej. Byłem zaskoczony, że po tak wielu latach nikt nie zrobił czegoś podobnego dla urządzeń mobilnych. Podjąłem wyzwanie i mam nadzieję, że udało się stworzyć grę, która sprosta dzisiejszym oczekiwaniom - powiedział portalowi czecho.pl bronowianin.Kamil Dudek zaczął tworzyć grę trzy lata temu - w 2019 roku. - Lecz po dotarciu do etapu poruszania postacią okazało się, że nie jest to takie proste na jakie wygląda. Teoretycznie to tylko ruch w lewo i prawo, lecz w rzeczywistości jest mnóstwo czynników jakie należy wziąć pod uwagę. Tak się stało, że przerwałem prace nad grą i zająłem się wtedy innymi projektami, choć co jakiś czas pomysł gry pojawiał się w mojej głowie. Wreszcie, jesienią 2021 roku udało się wrócić do realizacji, która zajmowała większość wieczorów i weekendów, poza stałą pracą. Programowanie gier w pewnym stopniu opiera się na korzystaniu z dokumentacji technicznych czy instrukcji, więc największymi problemami były te, których rozwiązań w instrukcji ani nawet w Internecie znaleźć się nie dało, a treść błędu wyglądała jak z kosmosu - podkreśla autor "Jumpy Tower".

Oficjalna premiera gry Jumpy Tower miała miejsce 17 kwietnia, kiedy Kamil Dudek przedstawił ją swoim znajomym na Facebooku. Jak zwraca uwagę w rozmowie z naszym portalem, odbiór gry "był jak najbardziej pozytywny". - Wiele osób gratulowało sukcesu, a mnie osobiście zaskoczył fakt, że nie tylko nastolatkowie grają w gry mobilne". Zdarza się teraz, że ktoś spotykając mnie rzuca przykładowym hasłem "Jestem 5. w rankingu Twojej gry!", co bardzo cieszy. Mam nadzieję, że uda się zarazić rozgrywkami jak największą liczbę osób. Czekam również na wszelkie opinie, oceny i sugestie dotyczące gry, gdyż należy pamiętać, że tworzę ją dla ludzi - dla Was - mówi Kamil.

"Jumpy Tower" - ciekawa gra zręcznościowa od mieszkańca Bronowa
"Jumpy Tower" - ciekawa gra zręcznościowa od mieszkańca Bronowa · fot. Kamil Dudek


Są już plany na rozwój gry. - Pomysłów na rozwój gry jest ogrom, przez co ciężko wybrać w jakim kierunku zmierzać. Na pewno w dzisiejszym świecie konieczna jest możliwość personalizacji bohatera, czyli zmiana ubioru, kolorystyki, atrybutów czy też wprowadzenie całkowicie nowych postaci. Kolejny pomysł to wprowadzenie osiągnięć, czyli drobnych zadań, które będzie można realizować w trakcie gry, aby otrzymać dodatkowe diamenty - powiedział autor "Jumpy Tower", którego zapytaliśmy także, czy ma już plany na stworzenie nowych gier. - Nie zastanawiałem się jeszcze nad kolejnymi grami, gdyż obecnie zależy mi na solidnym dopracowaniu Jumpy Tower. Nie mogę jednak tego wykluczyć, gdyż praca nad tym tytułem przyniosła mi dużo radości i frajdy oraz mogłem poznać jak wygląda praca game developera od środka - zauważa Kamil Dudek.

Stworzenie gry nie mogłoby być możliwe dzięki pomocy innych osób. - Z tego miejsca chcę podziękować Marzence, która motywowała mnie do pracy nad grą oraz znajomym testerom, którzy znajdywali sporo błędów i wskazywali kierunek rozwoju gry - mówi Kamil.

Gra "Jumpy Tower" dostępna jest na smartfony z systemami iOS oraz Android - można ją pobrać z App Store oraz sklepu Google Play. Stronę internetową gry, na której znajduje się również ranking graczy, można znaleźć pod adresem jumpytower.com.

"Jumpy Tower" - ciekawa gra zręcznościowa od mieszkańca Bronowa
"Jumpy Tower" - ciekawa gra zręcznościowa od mieszkańca Bronowa · fot. Kamil Dudek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.