czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2007
  • wyświetleń: 1305

Lotos z umową na olej rzepakowy

Spółka Lotos Biopaliwa, kontrolowana przez Lotos Czechowice, zawarła umowę z firmą Komagra na dostawy w okresie 5 lat surowego oleju rzepakowego o szacunkowej wartości 500 mln zł, poinformował Lotos w piątek.

Reklama

"Umowa ma na celu zapewnienie dostaw podstawowego surowca dla nowobudowanej instalacji do produkcji estrów metylowych kwasów tłuszczowych (FAME), której przewidywane zdolności produkcyjne wynoszą 100 tys. ton rocznie"- czytamy w komunikacie.

Umowa została zawarta na okres pięciu lat, a szacunkowa jej wartość w okresie obowiązywania wynosi 500 mln zł.

"Zapisy umowy przewidują, iż umowa ulegnie automatycznemu rozwiązaniu bez ponoszenia odpowiedzialności przez obydwie strony, jeśli rozpoczęcie działań handlowych wynikających z umowy nie nastąpi do końca I kwartału 2008 roku"- czytamy dalej.

W I połowie 2007 roku w spółka miała 300,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 414,26 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 5621,48 mln zł wobec 5954,70 mln zł.

parkiet.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.