Reklama

Wiadomości

  • 6 maja 2022
  • 8 maja 2022
  • wyświetleń: 8119

Zasadnicza część budowy parku zakończona. Kiedy otwarcie?

Zakończyła się zasadnicza część inwestycji polegającej na budowie Parku Szwajcarska Dolina, po której przeprowadzone zostaną czynności odbiorowe. Po ich zakończeniu teren nowego obiektu zostanie udostępniony mieszkańcom. W czechowickim Wydziale Inwestycji i Zarządu Drogami zapytaliśmy o to, ile kamer będzie chroniło nowy park.

PArk, Szwajcarska Dolina, wejście główne
Główne wejście do Parku Szwajcarska Dolina w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Szymon Kopel


Zgodnie z umową zawartą pomiędzy zamawiającym a wykonawcą, termin zakończenia realizacji zadania wyznaczono do 26 kwietnia. Jak poinformowała portal czecho.pl Beata Wieczorkiewicz, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, zasadnicza część inwestycji zakończyła się, w związku z tym rozpoczęto czynności odbiorowe. Do czasu przejęcia obiektu przez zamawiającego na wykonawcy spoczywa m.in. obowiązek jego dozorowania. Osoby, które obecnie wchodzą na teren parku, robią to na własną odpowiedzialność.

Park Szwajcarska Dolina: tablica informująca o placu budowy
Park Szwajcarska Dolina: tablica informująca o placu budowy · fot. mp / czecho.pl


Kiedy zatem park zostanie udostępniony mieszkańcom? - Udostępnienie w pełni parku dla mieszkańców możliwe będzie po zakończeniu procedury odbiorowej zrealizowanego zadania. Z uwagi na powyższe nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty udostępnienia obiektu - mówi Wieczorkiewicz.

Park Szwajcarska Dolina
Park Szwajcarska Dolina · fot. Szymon Kopel


W Wydziale Inwestycji i Zarządu Drogami zapytaliśmy także o to, ile kamer będzie monitorowało nowy Park Szwajcarska Dolina. Pytanie zadaliśmy także w kontekście sytuacji, jakie miały miejsce w Parku Świętej Barbary. Między innymi tuż po udostępnieniu go mieszkańcom doszło do uszkodzenia dwóch kompozytowych desek, o czym pisaliśmy tutaj. - Z informacji uzyskanych od zarządcy terenu wynika, że na chwilę obecną na terenie realizowanego parku zainstalowane zostaną trzy kamery monitoringu - przekazała naszemu portalowi Beata Wieczorkiewicz.

Czechowice,CzechowiceDziedzice,Park,SzwajcarskaDolina,Stadion,MOSiR,Majówka,LoveCzecho,LoveSilesia
Park Szwajcarska Dolina oraz stadion MOSiR · fot. Szymon Kopel

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.