Wiadomości

  • 9 maja 2022
  • 10 maja 2022
  • wyświetleń: 4913

Trwa zbiórka na wyjazd Mażoretek Perfekto na Mistrzostwa Europy

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka środków na wyjazd Mażoretek Perfekto na Mistrzostwa Europy. Końcem kwietnia czechowiczanki zdobyły tytuł Mistrza Polski, a tym samym nominację do ME.

Trwa zbiórka na wyjazd Mażoretek Perfekto na Mistrzostwa Europy
Trwa zbiórka na wyjazd Mażoretek Perfekto na Mistrzostwa Europy · fot. zrzutka.pl


- Czechowickie mażoretki Perfekto mają pierwszy raz w historii działalności zespołu szansę na udział w Mistrzostwach Europy i Świata. Prosimy wszystkich ludzi o wielkim sercu o wsparcie. Bez dodatkowych środków nie mamy szansy na wyjazd. Jest to dla nas wielki zaszczyt i marzenie, które ma szansę się spełnić - czytamy na stronie zbiórki, która dostępna jest tutaj.Zrzutka jest inicjatywą Mażoretek Perfekto oraz rodziców. Jak poinformowała we wtorek portal czecho.pl Iwona Rogusińska, grupa nie składała jeszcze wniosku o finansowe wsparcie wyjazdu w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. - Jakakolwiek forma wsparcia ze strony Urzędu Miasta musi się odbyć drogą oficjalną. A to trwa. Chcąc dać szansę naszym mażoretkom na ten wyjazd najpierw powstała prywatna inicjatywa założenia zrzutki ze strony trenera i rodziców - mówi.

- Na pewno jako zespół będziemy składać prośbę do UM, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że budżet miejski jest ustalany na początku roku i możemy nie uzyskać potrzebnej kwoty na wyjazd. Udział czechowickich mażoretek w Mistrzostwach Europy jest na pewno dużą promocją dla miasta, jednak zawsze na każdych zawodach podkreślamy, że reprezentujemy Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz nasze miasto - dodaje Rogusińska.

- Zrzutka jest dobrowolna i każda wpłacona złotówka jest dla nas bardzo ważna. Bardzo za nią dziękujemy. Została założona żebyśmy miały szansę na udział i reprezentowanie na Mistrzostwach Europy nie tylko władz miasta, ale przede wszystkim mieszkańców Czechowic-Dziedzic - podsumowała Iwona Rogusińska.

Otwarte Mistrzostwa Polski Mażoretek, które odbyły się 23 kwietnia w Węgorzewie, były udane dla Mażoretek Perfecto. Zdobyły one tytułu Mistrza Polski w konkurencjach formacja baton junior, a Marta Jurczak zajęła 1. miejsce w konkurencji solo 2 baton junior. Ponadto srebro wywalczyły Marta Jurczak (solo baton junior), Alicja Surzyn (solo pompon) oraz grupa w konkurencji miniformacja baton kadetki. Tytuł I Vice Mistrza zdobyła solo Alicja Surzyn (pompon kadetki). 4. miejsce zajęła Milena Kopeć (solo baton kadetki), a 5. - Julia Kapłon (solo baton senior).

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.