czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2022
  • wyświetleń: 1906

Czas na rower. Majowe i czerwcowe rajdy rowerowe na terenie gminy

3 maja informowaliśmy Was o rajdzie rowerowym, na który zaprasza stowarzyszenie Nowa Inicjatywa - odbędzie się on 22 maja. To nie jedyne wydarzenie tego typu, które odbędzie się w maju i czerwcu.

OSP w Zabrzegu zaprasza na rajd rowerowy do Ochab
Czas na rower. Majowe i czerwcowe rajdy rowerowe na terenie gminy · fot. OSP Zabrzeg


Jak już wspominaliśmy, w niedzielę, 22 maja odbędzie się Rajd Rowerowy Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa.
Trasa będzie liczyć około 18,5 km. Start zaplanowano na godzinę 14.00 na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach, a metę na stadionie w Zabrzegu. Na miejscu przewidziano poczęstunek. Wymagane jest zgłoszenie na numer telefonu 532 896 937.

W sobotę, 28 maja rowerzyści pojadą Szlakiem Drewnianej Architektury. Cykliści odwiedzą sześć kościołów wraz z historykiem Jackiem Cwetlerem, kustoszem czechowickiej Izby Regionalnej. Trasa liczyć będzie 65 kilometrów. Start zaplanowano na godzinę 9.00 na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach. Zgłoszenie na ten rajd nie jest wymagane.

Dzień później - 29 maja - odbędzie się Rowerowa Pielgrzymka do Piekar Śląskich. Trasa tam i z powrotem będzie liczyć 140 kilometrów. Rowerzyści wyjadą o godzinie 6.00 spod kościoła pod wezwaniem świętej Barbary w Czechowicach-Dziedzicach. Zgłoszenie na to wydarzenie także nie jest wymagane.

W niedzielę, 12 czerwca Towarzystwo Przyjaciół Ligoty zaprasza na XI Rodzinny Ligocki Rajd Rowerowy. Trasa - około 28 kilometrów - będzie przebiegać z i do Ligoty przez Bronów, Landek, Zabrzeg i Goczałkowice-Zdrój. Start przy Domu Kulturowy w Ligocie Miliardowicach zaplanowano na godzinę 13.00, meta w tym samym miejscu. Zapisy w bibliotece w Ligocie Miliardowicach w godzinach pracy biblioteki od 23 maja. Wpisowe: dorośli 15 zł, dzieci i młodzież szkolna 10 zł. Na mecie rajdu przewidziano poczęstunek oraz nagrody - główną będzie rower.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.