Wiadomości

  • 13 maja 2022
  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 8789

[FOTO] Zabytkowa wiata na czechowickiej stacji po rewitalizacji

Postępują prace na stacji kolejowej Czechowice-Dziedzice. W ostatnim czasie oddano do użytku zrewitalizowaną historyczną wiatę przeniesioną w sektor D peronu numer 1.

Zabytkowa wiata na czechowickiej stacji po rewitalizacji - 12.05.2022 · fot. wpk / czecho.pl


Cegiełkę do rewitalizacji wiaty dołożył portal "Koleje Śląska Cieszyńskiego", który przekazał inwestorowi dostępną dokumentację obiektu. Jak zwracają uwagę prowadzący portal, ozdobne słupy podtrzymujące zabytkową wiatę wykonane zostały w hucie w Trzyńcu, o czym świadczy umieszczony na nich napis "Teschen" (tu swą administrację miała huta), odtworzono również deskowane zadaszenie.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj