Wiadomości

  • 17 maja 2022
  • wyświetleń: 1042

OWES: można uzyskać wsparcie na stworzenie nowych miejsc pracy

Masz pomysł, pasję, marzenie oraz zapał do pracy i chcesz uczynić z tego sposób na zarabianie to jak najszybciej umów się na kawę z animatorkami z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, czyli z OWES. Tym razem nabór prowadzony jest w Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym Teatr Grodzki, mieszczącym się w samym sercu Bielska- Białej.

pieniądze, kasa, dofinansowanie, dotacja, wypłata
OWES: można uzyskać wsparcie na stworzenie nowych miejsc pracy · fot. Oskar Piecuch / pless.pl
 

Będziesz mógł dowiedzieć się jak utworzyć miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych (spółdzielniach socjalnych, spółkach non profit, organizacjach pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą) i jak zyskać na to pieniądze

Ile można zyskać? 27 tys. zł na stworzenie miejsca pracy dla 1 osoby zagrożonej wykluczeniem społecznym (przeznaczone m.in. na zakup sprzętów, remont lokalu, promocję, itp.) min. 3 miejsca pracy. Ponadto można otrzymać wsparcie pomostowe do 1300 zł /m-c na pracownika przez pierwsze pół roku, następnie do 1000 zł/ m-c przez kolejne 6 m-cy (na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem działalności przeznaczone m.in. na składki ZUS, czynsz, media, podatki, koszty eksploatacyjne, itp.), 

Dodatkowo podmiot uzyskuje bezpłatne: szkolenia zawodowe i w zakresie przedsiębiorczości społecznej, doradztwo biznesowe i prawne, opiekę doradczyni biznesowej przez 12 m-cy a także bezpłatną księgowość przez okres roku. 

Działania dedykowane są dla osób fizycznych i podmiotów z subregionu południowego województwa śląskiego czyli powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i m. Bielsko-Biała.

Animatorki OWES przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym Teatr Grodzki:
Paulina Białek tel. 693 754 477, email: animator@teatrgrodzki.pl 
Monika Kogut tel. 506 549 412, email: doradca.owes@teatrgrodzki.pl
 
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej został utworzony przez Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki" dla subregionu południowego województwa śląskiego (powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki i m. Bielsko-Biała).

OWES: można uzyskać wsparcie na stworzenie nowych miejsc pracy
OWES: można uzyskać wsparcie na stworzenie nowych miejsc pracy · fot. OWES

mp / czecho.pl

źródło: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.