Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2022
  • 14 czerwca 2022
  • wyświetleń: 7917

Za nami konkurs historyczny "Bitwy i broń II wojny światowej"

7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowano Gminny Konkurs Historyczny "Bitwy i broń II wojny światowej". Patronat nad konkursem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut, fundując nagrody dla uczestników.

Konkurs historyczny „Bitwy i broń II wojny światowej” - 6.06.2022 · fot. Stanisław Gola


W konkursowe szranki stanęło 14 zawodników ze szkół podstawowych naszej gminy. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością militariów, postaci historycznych, największych bitew z tegoż okresu jak i wiadomościami dotyczącymi obrony i walk w okolicach naszego miasta.

Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco:
  • I miejsce Grzegorz Kania ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie pod opieką mgr Renaty Kopeć.
  • II miejsce Bartosz Hałat ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką mgr Beaty Olek.
  • III miejsce Stanisław Maj ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką mgr Bożeny Łukaszek.
  • IV miejsce Lucjan Sęk ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach - Dziedzicach pod opieką mgr Soni Łęczek
  • V miejsce Hubert Maśka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie pod opieką mgr Renaty Kopeć.


Ponadto przyznano trzy wyróżnienia dla Piotra Hulbója z SP-4 oraz ex aequo dla Rafała Kieszka z SP-10 i Macieja Szkorupy z SP-4 - którzy uzyskali taką samą ilość punktów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez burmistrza naszego miasta.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności rozpoznawania militariów i wydarzeń z okresu II w. ś. Podkreślić należy, że różnice pomiędzy miejscem na podium, a osobami wyróżnionymi były niewielkie, zaledwie dwa lub trzy punkty.

Wielką wdzięczność wyrażam osobom, które walnie przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia konkursu, szczególnie komisji konkursowej w składzie: mgr Beacie Olek i mgr Bożena Łukaszek oraz Pani wicedyrektor mgr Joannie Bogus i Pani mgr Marii Koutny.

Dziękuję także Pani Renacie Nawrockiej i Patrycji Janik za koordynację wszelkich działań związanych z funkcjonowaniem konkursu.

Dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy poświęcając swój czas i energię, walnie przyczynili się do sukcesów swoich wychowanków.

Dziękuję gospodarzowi, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 mgr Bożenie Głąbek, za możliwość przeprowadzenia tej imprezy w szacownych murach tejże szkoły.

Szczególne podziękowania należą się Burmistrzowi miasta Czechowice-Dziedzice za otoczenie patronatem tego konkursu oraz ufundowanie nagród oraz Prezesowi Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej za wsparcie konkursu.

Stanisław Gola

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.