Wiadomości

  • 12 maja 2022
  • wyświetleń: 503

Gdzie zapisać się na kurs ux?

Materiał partnera:

Projektowanie zorientowane na użytkownika - określane również skrótem UX - wzbudza coraz większe zainteresowanie. Wraz z tym, jak Internet wkraczał w nasze życie zaczęło ono nabierać coraz większego znaczenia. Dzisiaj nie brakuje osób zainteresowanych wykonywaniem pracy UX designera. Aby jednak móc zajmować się tym skutecznie i robić to naprawdę dobrze, trzeba posiadać określoną wiedzę i bardzo konkretne umiejętności. Samodzielne ich zdobycie jest bardzo trudne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest profesjonalnie przygotowany kurs UX. Decydując się na niego, można być pewnym, że przy odpowiednim zaangażowaniu zostanie się naprawdę świetnie przygotowanym do pracy w tym zawodzie. Gdzie jednak zapisać się na taki kurs, aby nie żałować?

Gdzie zapisać się na kurs ux?


Kurs UX - czego można się na nim dowiedzieć?Decydując się na kurs UX, można dowiedzieć się przede wszystkim tego, czym dokładnie jest projektowanie zorientowane na użytkownika. Prowadzący w jasny i zrozumiały sposób wyjaśnią, jakie są najważniejsze zasady UX. Kończąc kurs, każdy uczestnik będzie wiedział, że w projektowaniu ukierunkowanym na użytkownika stawia się na:

  • funkcjonalność;
  • praktyczność;
  • użyteczność.


Oczywiście im wyższy poziom zaawansowania kursu, tym bardziej fachowa, specjalistyczna wiedza.

Czy kurs UX powinien być kursem certyfikowanym?Decydując się na ukończenie kursu UX, należy pamiętać, aby wybrać placówkę szkolącą, która prowadzi kursy certyfikowane. Jest to gwarancja wysokiego poziomu nauczania, co oznacza, że udział w kursie naprawdę ma sens. Dobre szkolenia UX podzielone są na poziomy. W przypadku ścieżki certyfikacyjnej jest ich trzy. Poziom pierwszy przeznaczony jest dla osób, które dopiero poznają projektowanie UX, poziom drugi zaleca się wszystkim odpowiedzialnym w firmie za wdrażanie produktów oraz serwisów. Taki kurs przyda się też tym, którzy zajmują się tworzeniem briefów. Kończąc drugi poziom szkolenia posiada się umiejętności w zakresie:

  • projektowania serwisów, usług i produktów zgodnie z zasadami UX;
  • prowadzenia badań niezbędnych do pozyskania potrzebnych informacji.


Poziom trzeci jest poziomem najbardziej zaawansowanym. Powinni zdecydować się na niego ci, którym rolą jest budowanie zespołu fachowców zajmujących się w firmie User Experience.

Czy warto skorzystać z usług firmy oferującej kurs UX online?Zastanawiając się gdzie zapisać się na kurs UX, warto rozważyć firmy prowadzące szkolenie drogą internetową. Takie kursy to przede wszystkim niezwykła wygoda uczestnictwa. Nie trzeba nawet na chwilę wychodzić z domu, aby wziąć w nich udział. Wystarczy komputer z dostępem do stabilnego, szybkiego Internetu, aby proces kształcenia przebiegał bez zbędnych zakłóceń. Warto pamiętać, że kształcenie online nie odbiega jakością od tego stacjonarnego. To, ile wyniesiemy z takiego kursu uzależnione jest od nas i naszego zaangażowania. Im więcej z siebie tym, tym więcej uda się nam nauczyć. Kursy UX - o ile są tylko rzetelnie przygotowane i prowadzone - to doskonały sposób na zdobycie niezbędnej w tym zakresie wiedzy i umiejętności.

Artykuł powstał we współpracy z https://uxupgrade.pl/