czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2022
  • 15 maja 2022
  • wyświetleń: 2345

[WIDEO, FOTO] Przekazanie nowego wozu strażackiego OSP Bronów!

W sobotę, 14 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Bronowie zaprosiła mieszkańców na uroczystość z okazji św. Floriana wraz z poświęceniem nowego wozu strażackiego! Zobaczcie wideorelację!Samochód został pozyskany z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Przeszedł gruntowny remont. W sobotę mieszkańcy sołectwa mogli zobaczyć w nowej odsłonie Mercedesa Benz GBA 2.5/19, który otrzymał numery operacyjne 339[s]42.

- Ostatni rok był bardzo pracowity dla druhów z naszej jednostki, bo dokładnie 1 czerwca 2021 roku zawitał do naszej jednostki kolejny Mercedes-Benz - dokładnie trzeci lecz tym razem to GBA 2.5/19. Nasza remiza zamieniła się w warsztat mechaniczno-lakierniczy, w którym setki godzin ciężko pracowali nasi druhowie, poświęcając swój cenny czas, aby teraz wóz mógł służyć mieszkańcom. Samochód otrzymaliśmy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, gdzie służył dokładnie 29 lat. Powtarzając słowa Komendanta st. bryg. Zbigniewa Mizera, który był obecny na uroczystości poświęcenia samochodu bojowego wraz z przekazaniem kluczy strażakom, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia i "odpicowania" samochodu oraz obdarowania go drugim, nowym życiem. Zbigniew Mizera darzył go szczególnym sentymentem, dlatego że wiąże z nim swoje początki pracy w komendzie miejskiej w Bielsku-Białej - relacjonują druhowie w mediach społecznościowych.

Nowy wóz strażacki w OSP Bronów. Uroczystość poświęcenia -  - 14.05.2022
Nowy wóz strażacki w OSP Bronów. Uroczystość poświęcenia - 14.05.2022 · fot. Tomasz Sikora / OSP Bronów Facebook


- Pragniemy bardzo podziękować wszystkim ludziom oraz firmom za fachową pomoc, oraz niezbędne elementy i części samochodu. Zapraszamy do oglądania zdjęć, jak krok po kroku zmieniał się nasz samochód - dodają.

Loading...

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.