Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2022
  • 7 czerwca 2022
  • wyświetleń: 21410

[WIDEO, FOTO] "Zapaleńcy" powrócili po dwuletniej przerwie!

W sobotę, 4 czerwca w Parku na Północy w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się impreza plenerowa Zapaleńcy 2022 - Aktywny Dzień Dziecka. Po dwuletniej przerwie najmłodsi znów mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności, zaś zarówno oni, jak i ich opiekunowie, poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej naszej gminy.- Na ósmej edycji Zapaleńców - podobnie jak w latach ubiegłych - pojawiły się całe rodziny. W ciągu trzech godzin przez Park na Północy przewinęło się kilka tysięcy osób! Najmłodsi - bo to właśnie z myślą o nich organizujemy Zapaleńców - mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności. Zarówno oni, jak i ich opiekunowie poznali przy okazji ofertę edukacyjną, kulturalną, sportową i rekreacyjną gminy - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- Wydanych zostało półtora tysiąca kart uczestnika. Zainteresowanie nimi było tak duże, że kolejka przed wydającym je punktem informacyjnym ustawiać zaczęła się na godzinę przed startem imprezy! Z nimi w ręku, całe rodziny - podobnie jak podczas poprzednich edycji imprezy - odwiedzały poszczególne strefy aktywności - dodaje czechowicki magistrat.

W strefach aktywności, których w tym roku było 24, odbywały się między innymi: pokazy i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy mażoretek oraz zmagania w różnego rodzaju grach (np. taroki, szachy) i dyscyplinach sportowych (m.in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, karate, akro-fitness), a dodatkowo prezentacje z zakresu edukacji ekologicznej, rękodzieła czy kultury.

Zapaleńcy 2022 - Aktywny Dzień Dziecka - 4.06.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Zadaniem uczestników było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, potwierdzających udział w zajęciach w różnych stref aktywności. Nagrodą - jak zawsze - były pamiątkowe koszulki z logo imprezy.

Podczas wydarzenia nastąpiło również oficjalne odsłonięcie muralu etnicznego, nawiązującego swą formą do wycinanek ludowych, w wykonaniu Twórców Szlaku Beskidzkich Murali - Katarzyny i Macieja Szymonowiczów z grupy Etnograff. Symbolicznego przecięcia wstęgi, które jednocześnie otworzyło imprezę dokonali: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, autorzy muralu oraz przewodniczący zarządu Osiedla Renardowice Kazimierz Urbański oraz przewodniczący zarządu Osiedla Tomaszówka Janusz Uszok.

Zapaleńcy 2022 - Aktywny Dzień Dziecka - 4.06.2022
Odsłonięcie muralu - 4.06.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W trakcie trwania imprezy na scenie prezentowali się młodzi artyści: Rodzeństwo Postka, Nagłówek, Emilia Piesiur oraz zespół muzyczny Free Trip. W świat zumby uczestników zabawy zabrała Agnieszka Kozioł.

Zapaleńcy 2022 - Aktywny Dzień Dziecka - 4.06.2022
Zapaleńcy 2022 - Aktywny Dzień Dziecka - 4.06.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Na zakończenie imprezy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach - Michał Rogala oraz pochodząca z Ukrainy Alina Bibik, wspólnie z przedstawicielami Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, dokonali symbolicznego wypuszczenia gołębi pokoju w geście solidarności z Ukrainą.

Zapaleńcy 2022 - Aktywny Dzień Dziecka - 4.06.2022
Zapaleńcy 2022 - Aktywny Dzień Dziecka - 4.06.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Podczas wydarzenia wolontariusze Stowarzyszenia Dostawcy Pomocy zbierali środki finansowe na zakup rowerów dla podopiecznych Domu Dziecka w Czechowicach-Dziedzicach. W ramach imprezy straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach zaprosiła wszystkich mieszkańców i właścicieli swoich jednośladów do oznakowania swojego roweru.

Zapaleńcy 2022 to impreza finansowana ze środków gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice, Lesisko oraz Tomaszówka.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.