czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2007
  • wyświetleń: 1400

Pieniądze na auto dla Straży Miejskiej

Radni przychylili się do wniosku Komendanta Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach i zapewnili w budżecie na 2007 r. środki pieniężne na zakup samochodu dla Straży Miejskiej. Obecnie Straż Miejska posiada trzy samochody, nowa skodę zakupiona w 2006 r. i dwa stare samochody Fiata Siennę zakupioną w 1998 roku o przebiegu 160 tys. km oraz Peugeot 405 z 1995 roku, o przebiegu 250 tys. km.

Reklama

Samochody te są mocno wyeksploatowane o dużej awaryjności, co nie pozwala na prawidłowe wykonywanie zadań przez strażników. Burmistrz wyraził zgodę na sprzedaż najstarszego samochodu, czyli Peugeot 405. W jego miejsce zostanie zakupiony nowy samochód patrolowy, przystosowany do przewozu osób nietrzeźwych. Koszt samochodu oszacowano na około 60 000 zł.

Pieniądze na nowy samochód wygospodarowano w budżecie po wprowadzeniu kilku zmian. Zmniejszone zostały wydatki bieżące SM, w tym wynagrodzenia i składki naliczone od wynagrodzeń z tytułu wakatów o kwotę 40.000 zł. Brakującą kwotę 20.000 zł, przeniesiono z niezrealizowanego zadania „Nabycie nieruchomości gruntowej położonej w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Klasztornej 25 pod budowę parkingu przy Szkole Podstawowej Nr 5”.

Nowy samochód prawdopodobnie zostanie zakupiony początkiem grudnia.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.