Wiadomości

  • 21 maja 2022
  • wyświetleń: 6057

[FOTO] Międzyszkolny konkurs o tytuł "Mistrza Ortografii"

W środę 18 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ligocie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii" wśród uczniów klas trzecich.

Międzyszkolny konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii” - 18.05.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Organizatorkami odbywającego się już po raz dziewiętnasty konkursu były Ewa Janusz oraz Aleksandra Greczka. Propagowanie idei poprawnej pisowni ortograficznej, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii przyświecały celom konkursu. Mistrzowie ortografii z dziesięciu gminnych szkół rywalizowali ze sobą w kategorii indywidualnej. Konkurs miał formę testu ortograficznego i pisania ze słuchu.

Do konkursu zgłosili się uczniowie z następujących szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Ligocie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie im. Zofii Kossak-Szczuckiej, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Bronowie, Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie.

I miejsce i tytuł "Mistrza Ortografii" zdobyła Roksana Tkaczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie, II miejsce zajął Nikodem Adamaszek ze Szkoły Podstawowej w Zabrzegu, III miejsce zajęła Kesja Orzoł ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, miejsce IV zajęła Milena Byrdy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast V - Oliwia Pilśniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

XIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii" organizowany został pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.