Wiadomości

  • 23 maja 2022
  • wyświetleń: 469

Jak urządzić pralnię wodną?

Materiał partnera:

Współczesny człowiek jest coraz bardziej zabiegany, w związku z czym bardzo chętnie korzysta z usprawnień pozwalających zaoszczędzić czas i pieniądze. Lawina codziennych obowiązków sprawia, że coraz powszechniejszym zjawiskiem jest powierzanie części domowych czynności zewnętrznym punktom usługowym. Polacy są otwarci na różnego rodzaju udogodnienia, jak chociażby oddawanie odzieży do pralni. Z usług profesjonalnych pralni korzystają nie tylko osoby prywatne, lecz także wiele firm i instytucji. Rosnący popyt na takie usługi sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców myśli o uruchomieniu własnej pralni. Prowadzenie biznesu w tej branży nie wymaga specjalnych kwalifikacji, może być za to bardzo opłacalne finansowo. Aby móc zagwarantować klientom najwyższy standard usług niezbędna jest wiedza jak urządzić i wyposażyć taką placówkę. W dalszej części artykuły wyjaśnimy, z czego powinno składać się zaplecze sprzętowe nowoczesnej pralni wodnej.

Silesia


Technologia prania wodnegoPlacówki zajmujące się profesjonalnym odświeżaniem wyrobów włókienniczych oferują swoim klientom rozmaite metody usuwania zabrudzeń z odzieży. Jedną z najpopularniejszych usług na polskim rynku pralniczym jest pranie w systemie wodnym. Technologia prania wodnego opiera się na najbardziej tradycyjnym rozumieniu prania, czyli przy użyciu wody i odpowiednio dobranych detergentów. Pranie na mokro wymaga zastosowania specjalistycznych środków piorących, najczęściej w postaci wygodnych w użyciu proszków, płynów, tabletek czy kapsułek. Używane w tej technologii preparaty bardzo szybko przenikają w głąb tkaniny i rozpuszczają wszelkie zabrudzenia i plamy. Detergenty stosowane w profesjonalnych pralniach charakteryzują się wysoką skutecznością czyszczenia, będąc jednoczenie w pełni bezpiecznymi dla materiałów. Metoda prania wodnego opiera się na wysokowydajnych urządzeniach wyposażonych w zaawansowane funkcje. Z czego składa się park maszynowy nowoczesnej pralni? Czytaj dalej.

Wyposażenie pralni wodnejPranie wodne polega nie tylko na dokładnym usunięciu wszelkiego rodzaju zabrudzeń, lecz także na zabezpieczeniu materiału oraz odnowieniu tkanin. Podstawową, a zarazem najważniejszą maszyną w każdej pralni wodnej jest pralnica przemysłowa. Współczesne pralki przemysłowe posiadają o wiele większe możliwości niż tradycyjne pralki domowe. Są to w pełni zautomatyzowane, nowoczesne urządzenia pralnicze umożliwiające realizację całego cyklu operacji. Pralnice przemysłowe są zazwyczaj dosyć duże, dzięki czemu charakteryzują się większą możliwością załadunku. Takie maszyny są przystosowane do pracy ciągłej, dlatego doskonale nadają się do użytku w warunkach komercyjnych. Profesjonalne pralnico-wirówki posiadają także wiele dodatkowych funkcji, jak automatyczna kontrola temperatury czy wilgotności. W miejscach, w których największym priorytetem jest higiena (np. w pralniach szpitalnych), zastosowanie mają specjalne pralnice z tzw. barierą higieniczną. Jest to specjalny system umożliwiający oddzielenie brudnych i czystych ubrań oraz dokładną dezynfekcję załadunku. Oprócz pralek przemysłowych, w pralni wodnej niezbędne są także tunele suszące oraz urządzenia służące do wykańczania materiałów (stoły prasowalnicze, magle elektryczne, manekiny formujące itp.). Aby pralnia mogła zaoferować najwyższy standard usług, powinna być wyposażona w doskonałej jakości sprzęt piorący. Maszyny do pralni powinny pochodzić wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Placówki działające na dużą skalę korzystają wyłącznie z maszyn renomowanych producentów. Bardzo dużą popularnością cieszą się między innymi urządzenia Kannegiesser. Firma Kannegiesser to marka z ugruntowaną pozycją na rynku, a jednocześnie jeden z największych producentów zaawansowanych urządzeń pralniczych do pralni wodnych i chemicznych.

Sprzęt do pralni: nowy czy używany?Założenie pralni wodnej to spore przedsięwzięcie pod względem finansowym. Uruchomienie własnego punktu usługowego wymaga oczywiście zgromadzenia odpowiedniego kapitału. Największą część kosztów początkowych stanowi zakup maszyn do pralni. Aby ograniczyć wydatki, a jednocześnie nie rezygnować z jakości oferowanej przez profesjonalny sprzęt pralniczy, możemy zdecydować się na zakup maszyn używanych w atrakcyjnej cenie i z potwierdzoną jakością. Idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących rozwiązań z drugiej ręki jest nawiązanie współpracy z firmami oferującymi okazjonalny zakup maszyn używanych po generalnym remoncie, pochodzących od ich dotychczasowych klientów. Takie firmy, m.in. Kannegiesser, zazwyczaj specjalizują się także w serwisie i naprawie urządzeń pralniczych. Bieżąca konserwacja sprzętu jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania maszyn do pralni.