Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2022
  • wyświetleń: 1992

Unimot przedstawi plan inwestycyjny dla Lotos Terminale

Jak poinformował prezes Unimot S.A., Adam Sikorski, spółka jeszcze przed finalizacją transakcji przejęcia Lotos Terminale planuje ogłosić program inwestycyjny dla baz magazynowych wchodzących w skład przejmowanych aktywów.

Lotos terminale, siedziba, rafineria, łukasiewicza
Unimot przedstawi plan inwestycyjny dla Lotos Terminale · fot. mp / czecho.pl


Informacja pojawiła się w komentarzu wideo do wyników spółki Unimot S.A. z pierwszego kwartału tego roku. Jak zapowiedział Adam Sikorski, prezes Unimotu, "pracujemy nad tym, żeby po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej na transakcję, w ciągu kilku tygodni, a maksymalnie miesięcy, ale jeszcze przed finalizacją transakcji, ogłosić program rozwoju baz południowych, czyli przedstawić projekty inwestycyjne, które pokażą, że można te aktywa wykorzystać lepiej niż tylko w celach magazynowych".

Prezes dodał także, że w jego ocenie decyzja Komisji Europejskiej powinna być kwestią najbliższych tygodni. - Ten proces i tak trwa już nieco dłużej niż się spodziewano. A żeby finalizacja transakcji mogła nastąpić w tym roku, decyzja KE powinna zapaść w maju lub czerwcu - podsumował Sikorski.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.