Wiadomości

  • 27 maja 2022
  • wyświetleń: 737

Dermapen Wrocław - skuteczna i bezpieczna regeneracja skóry

Materiał partnera:

Rozwój technologii da się zaobserwować w wielu dziedzinach życia i działalności człowieka. Nie ominął on także medycyny estetycznej. Coraz więcej zabiegów - dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu - jest mało inwazyjnych, ale bardzo skutecznych. W czołówce jest ten o nazwie dermapen.

unsplash.com


Medycyna estetyczna - w odróżnieniu np. od chirurgii plastycznej - charakteryzuje się małą inwazyjnością. Przeprowadzone w jej ramach zabiegi są jednak bardzo skuteczne, nie wymagają rekonwalescencji i nie sprawiają bólu podczas ich wykonywania. Takie zabiegi przeprowadza się ambulatoryjnie i nie ma potrzeby użycia w nich narkozy i skalpela. Zamiast niego używane są różne nowoczesne urządzenia, które pozwalają określonym czynnikom wniknąć w głąb skóry i przynieść oczekiwane efekty. Do takich zabiegów należy mezoterapia mikroigłowa dermapen. Zabieg ten jest wykonywany w wielu klinikach medycyny estetycznej. Warto jednak korzystać z opcji sprawdzonych, takich jak dermapen Wrocław. By mieć pewność, na czym ten zabieg polega, co nas czeka i jakich efektów możemy się spodziewać, warto zgłębić temat. Pomoże w tym dalsza część artykułu

Dermapen, czyli mezoterapia mikroigłowa - na czym polegaDermapen jest też określany jako mezoterapia mikroigłowa i polega na nakłuwaniu skóry za pomocą pulsujących igieł. Dzieje się tak dzięki użyciu urządzenia, które - jak sama nazwa wskazuje - przypomina długopis. Oczywiście igły w takim "długopisie" są wymieniane po każdym zabiegu. Wymienne igły to sterylność przeprowadzonych czynności. Głębokość ukłuć może być bardzo różna i jest możliwość jej regulacji. Podczas mezoterapii mikroigłowej nie ma obawy o alergie, gdyż igły nie zawierają uczulającego niklu.

Jak przebiega zabieg mezoterapii mikroigłowej dermapen?Przede wszystkim należy wyjaśnić ideę nakłuć skóry kilkunastoma igłami. W ten sposób mezoterapia mikroiglowa podczas zabiegu dermapen prowadzi do mikrourazów. Dzięki nim zostają pobudzone naturalne procesy regeneracyjne skóry. Mezoterapia mikroigłowa i zabieg dermapen to także proces, podczas którego zostają pobudzone naturalne zdolności organizmu do produkcji kolagenu. Proces stymulacji produkcji kolagenu skutkuje lepszą kondycją skóry. Jej gęstością, gładkością i jędrnością. Podczas mikronakłuwania często odbywa się wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry. Dzięki czemu zabiegi stają się jeszcze skuteczniejsze. Ogólnie na tle innych zabiegów medycyny estetycznej mezoterapia dermapen jest uznawana za jeden z bardziej precyzyjnych. Jednocześnie nie wymaga dużego nakładu czasu. Pojedyncza sesja trwa 30-40 min.

Jak zmienia się skóra po zabiegu dermapenZabiegi mezoterapii mikroigłowej stosuje w różnych celach - nie tylko na skórę twarzy, ale i na całe ciało. I tak zabieg dermapen pozwala pozbyć się blizn potrądzikowych. Mezoterapia dermapen to również usuwanie innych defektów skórnych, takich jak np. rozstępy. W zależności od tego, jaka była głębokość iniekcji i głębokość rozstępów, warto w czasie zabiegu dermapen wykorzystać krem znieczulający (w praktyce jest on wykorzystywany podczas tego typu zabiegów bardzo często). Jak na zabieg z zakresu medycyny estetycznej przystało, mezoterapia dermapenem to skuteczne usuwanie zmarszczek i napięcie skóry twarzy. W ten sposób mezoterapia igłowa dodatkowo do wykonania zabiegu, by uzyskać wygładzenie zmarszczek, wykorzystuje różne koktajle mezoterapeutyczne, np. te z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wiele kobiet decyduje się na zabieg dermapen, by wyrównać koloryt skóry. Chodzi tu o różnego rodzaju przebarwienia słoneczne czy te związane z upływającym czasem.

Zabieg dermapen - jak często robić i kiedy unikać?Zabieg dermapen Wrocław to jednak nie opcja dla każdego. Choć te zabiegi są przeznaczone dla każdego typu cery. Nie ma więc mowy o tym, że sobie zaszkodzimy, gdy np. nasza cera jest zbyt wrażliwa. Ewentualne przeciwwskazania to aktywna opryszczka, choroby nowotworowe, branie leków obniżających krzepliwość krwi, otwarte rany, dodatkowe przeciwwskazania - ciąża. Wiele osób ceni sobie fakt, że po nakłuciu skóry za pomocą pulsujących igieł szybko można wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu nie widać żadnych efektów ubocznych, a same zamierzone! Bardzo widocznie poprawia się na pewno elastyczność skóry. Jedna przynosząca widoczne efekty seria dermapen zazwyczaj składa się z czterech lub sześciu zabiegów. Za optymalne uważa się wykonanie serii trzech lub czterech zabiegów co trzy, cztery tygodnie. Czas regeneracji po zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak zazwyczaj są to dwa dni. Dermapen Wrocław to pewność, że pacjent zostanie otoczony należytą opieką, a sam zabieg będzie wykonany w wysokim standardzie.

W porównaniu do tradycyjnych metod stosowanych podczas wykonywania mezoterapii ta, w której stosuje się urządzenie dermapen, jest uważana za najbardziej precyzyjną i prawie bezbolesną. Przypomnijmy, że zabieg klasycznej mezoterapii wykonuje się strzykawką... Klinika Zaffiro Wrocław to nie tylko dbanie o urodę, ale i zdrowie. Opcja leczenie chrapania Wrocław to zadbanie o komfort snu, który - gdy jest pełnowartościowy i ciągły - także wpływa pozytywnie na urodę.