Wiadomości

  • 28 maja 2022
  • wyświetleń: 3612

Złodzieje wpadli podczas kontroli straży miejskiej

Dwóch złodziei wpadło podczas interwencji straży miejskiej dotyczącej spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Mężczyźni posiadali przy sobie towar skradziony kilka chwil wcześniej.

straż miejska, radiowóz,
Złodzieje wpadli podczas kontroli straży miejskiej · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do sytuacji doszło w poniedziałek, 23 maja około godziny 12.00. Wtedy strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec mężczyzn, którzy spożywali alkohol na skwerku przy ulicy Ks. Barabasza w Czechowicach-Dziedzicach.

- Dwóch z nich zostało ukaranych mandatem karnym za popełnione wykroczenie. Podczas interwencji obok jednego z nich stał duży, oryginalnie zapakowany karton z myjką ciśnieniową, a drugi z nich na widok funkcjonariuszy chował coś pod bluzą. Była to również oryginalnie zapakowana szlifierka kątowa. Gdy mężczyźni zostali zapytani o pochodzenie tego towaru oraz czy posiadają rachunki na zakup oświadczyli, że nie, lecz wskazali, że godzinę wcześniej zakupili przedmioty w jednym ze sklepów sieciowych niedaleko miejsca interwencji - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Mężczyźni co chwilę zmieniali wersję zakupu i nabycia towaru. Byli to 43-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic oraz 23-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. - Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że towar może pochodzić z kradzieży, strażnicy ujęli mężczyzn i ustalili w sklepie, że towar aktualnie jest w sprzedaży sklepowej i nikt nie kojarzył z personelu aby w tym dniu dokonywana była sprzedaż tego asortymentu. W międzyczasie, gdy ochrona sklepu miała zabezpieczyć materiał z monitoringu, mężczyzn przewieziono do komisariatu policji, gdzie jeden ze sprawców przyznał się do kradzieży myjki ciśnieniowej o wartości 599 złotych oraz powiedział, w jaki sposób tego dokonał - dodaje czechowicka SM.

Jak się okazało po sprawdzeniu w systemie, 43-letni mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności. 23-latek natomiast twierdził, że zakupił szlifierkę. Mężczyźni zostali przekazani policji celem dalszych czynności służbowych.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.