Wiadomości

  • 27 maja 2022
  • wyświetleń: 1422

Pojemna komoda do sypialni - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materiał partnera:

Aranżowanie sypialni to bardzo przyjemny, choć wymagający proces. W końcu pomieszczenie to przeznaczone jest przede wszystkim do relaksu i odpoczynku, warto więc wyposażyć je tak, by przebywanie w nim był czystą przyjemnością. Wybierając meble do sypialni, nie zapominajmy również o funkcjonalnym aspekcie tego pomieszczenia. To tutaj zazwyczaj przechowujemy ubrania i inne ważne dla nas przedmioty. W tym wnętrzu nie może zatem zabraknąć takich mebli jak szafy, szafki czy komody. O wyborze tych ostatnich dowiecie się więcej z artykułu.

Pojemna komoda do sypialni - na co zwrócić uwagę przy wyborze?


Komoda stanowi estetyczne i praktyczne wyposażenie sypialni. Choć nie jest ona niezbędna, warto ją wstawić, jeśli we wnętrzu znajduje się odpowiednio dużo miejsca. Komoda bowiem to sprawdzony mebel na przechowywanie ubrań. Doskonale sprawdzi się szczególnie na bieliznę, skarpetki czy podkoszulki. Można w niej też schować dokumenty i inne przydatne przedmioty, których nie chcemy pozostawiać na widoku.

Rodzaj komody do sypialniKomody do sypialni mogą być wyposażone w same szuflady lub posiadać także szafki oraz dodatkowe półki. Wszystko to zależy od typu modelu mebla. Ponadto w sklepach meblowych znajdują się wersje w układzie poziomym i pionowym. Te ostatnie będą lepszym wyborem do mniejszych pomieszczeń, gdyż zajmują mniej przestrzeni. Z kolei komody poziome są zazwyczaj bardziej pojemne, zmieścimy w nich zatem więcej.

Warto też pamiętać, że komody pionowe i poziome różnią się długością blatu. Jeśli zatem zależy nam na większej przestrzeni do postawienia ulubionych ozdób czy kwiatów, warto wybrać wersję poziomą. Sprawdzi się ona także jako szafka pod telewizor.

Design komody do sypialniKomody do sypialni występują w różnym stylu. Obecnie najmodniejsze są wersje skandynawskie, minimalistyczne i industrialne, ale także w stylu retro czy klasycznym. Wybierając odpowiedni mebel, upewnijmy się, jaki efekt aranżacyjny chcemy osiągnąć i czy konkretny model będzie pasował do pozostałych mebli. Alternatywnym rozwiązaniem może być urządzenie sypialni meblami w bardzo zróżnicowanym stylu, gdzie pozornie żaden element do siebie nie pasuje. Wówczas nie musimy zawracać uwagi na konkretny styl komody, tylko wybrać taką, jaka nam się podoba.

Wykonanie komody do sypialniOprócz tego, że komoda do sypialni musi być ładna i nam się podobać, powinna być także solidnie wykonana. Przed zakupem zwróćmy zatem uwagę na materiały użyte do jej stworzenia oraz sposób montażu. Jeśli zamawiamy meble ze strony internetowej, zdecydujmy się na sprawdzony salon meblowy taki np. jak Bettso, który oferuje komody do sypialni wysokiej jakości.

Szafy narożne do sypialniDoskonałym uzupełnieniem wyposażenia sypialni są także szafy narożne do sypialni, które poleca się szczególnie do mniejszych wnętrz. Stanowią one funkcjonalny komplet z komodami wykonanymi w tym samym stylu. Na meble Bettso znajdziecie szeroki wybór szaf narożnych, a także inne akcesoria, którymi urozmaicicie wystrój pomieszczenia.