Wiadomości

  • 30 maja 2022
  • wyświetleń: 776

Mieszkanie po remoncie wymaga sprzątania. Jak to ogarnąć?

Materiał partnera:

W twoim domu kończy się remont, ale nie wiesz jak poradzić sobie ze sprzątaniem po nim? Przygotowaliśmy dla ciebie kilka wskazówek, które pomogą ci w dokładnym usunięciu wszystkich zabrudzeń.

dokladne sprzatanie pomieszczen


Odświeżenie mieszkania to moment, na który czekamy często przez długie lata. Odkładamy środki, snujemy plany, kupujemy niezbędne materiały. W końcu przychodzi upragniona chwila i nasze cztery kąty przechodzą totalną metamorfozę. W łazience leżą już nowe płytki, kolor ścian w salonie przyciąga wzrok swoim pięknym odcieniem, w kuchni pojawiła się zabudowa. Marzenie zostało spełnione, i w końcu twój dom jest taki, jak chcesz. Rozglądasz się jednak nerwowo, bo po kilku dniach, a nawet tygodniach prac, w każdym kącie znajdujesz pozostałości po tej żmudnej pracy i nie do końca wiesz, jak poradzić sobie ze sprzątaniem. Możesz skorzystać ze sprzątanie mieszkań warszawa i zapomnieć o brudzie. Poniżej zebraliśmy też kilka wskazówek, które pomogą ci pozbyć się brudu.

Zacznij od początkuCzyli od wyrzucenia do kosza wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Bez sentymentu pożegnaj się nie tylko z kartonami, opakowaniami, zużytymi narzędziami malarskimi i niepotrzebnymi meblami, ale również z innymi zbieraczami kurzu, które od lat stały na półkach niezauważone. Nowy start po remoncie to również dokonała okazja, aby przebrać ubrania i pozbyć się tych, które wiszą nienoszone od kilkunastu miesięcy. Nie zapomnij też o piwnicy, w której wielu z nas przechowuje wyjątkowo dużo zbędnych przedmiotów.

dokladne sprzatanie pomieszczen


Podziel pracę na pomieszczeniaKiedy już rozprawisz się z wyrzucaniem wszystkiego, co nigdy już nie będzie przydatne, zaplanuj dalszy plan działania. Rozpisz na kartce wszystkie pomieszczenia twojego domu i ustal kolejność, w której będziesz je sprzątać. Zacznij od tych, z których domownicy korzystają najczęściej. Niech będzie to np.:

1. Kuchnia
2. Łazienka
3. Pokój dziecka
4. Salon
5. Przedpokój
6. Balkon
W ten sposób unikniesz gorączkowego biegania po domu i powtarzania w głowie: co właściwie miałem teraz zrobić?

Spróbuj sprawdzonych tricków

Zanim zaczniesz cokolwiek myć, dokładnie oczyść to z kurzu i pyłów. Pomoże ci w tym odkurzacz z odpowiednią końcówką. Sprzątniesz nim nie tylko podłogę, ale również ściany, łóżka, materace, szczeliny itp. Oczyść też elementy, które na co dzień raczej nie rzucają się w oczy, np. kratki wentylacyjne.

Kiedy już pozbędziesz się kurzu, przygotuj płyny do czyszczenia różnych powierzchni i dokładnie umyj wyposażenie swojego domu, począwszy od przedmiotów i mebli umieszczonych najwyżej. Do konkretnych elementów za każdym razem dobieraj też odpowiednie środki czyszczące - to pomoże ci uniknąć zniszczeń, takich jak: zarysowania, blaknięcie czy rozwarstwienie.

Pozostałości po farbach usuniesz rozpuszczalnikiem, jednak ten środek również musisz dopasować do danej powierzchni.

Jeśli sprzątasz łazienkę lub kuchnię, koniecznie pozbądź się również kamienia, który osadza się na urządzeniach sanitarnych. Możesz użyć do tego środków chemicznych lub domowych sposobów, np. roztworu wody z octem lub sokiem z cytryny.

Przedostatnim krokiem będzie mycie okien, luster i innych, szklanych elementów. Tu również sprawdzą się naturalne składniki, jednak na rynku dostępnych jest wiele płynów, które pomogą usunąć oporny brud bez zostawiania smug.

Na końcu zajmij się czyszczeniem podłóg. Nie zaszkodzi ponowne ich odkurzenie, aby zebrać zanieczyszczenia spadające z góry w czasie sprzątania położonych wyżej powierzchni. Ostatnim zadaniem będzie minimum dwukrotne umycie ich na mokro, np. za pomocą mopa.

Zaoszczędź swój czasSprzątanie mieszkania po remoncie jest czasochłonne i wymagające siły oraz cierpliwości, dlatego warto oddać to zadanie w ręce specjalistów. Oferty znajdziesz w sieci, np. pod hasłem: sprzątanie mieszkań warszawa. Eksperci od czystości dysponują nie tylko wiedzą na temat dokładnego sprzątania, ale również wysokiej jakości sprzętem i środkami chemicznymi. Usługę zamówisz na dogodny dla siebie termin.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwoJeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne sprzątanie pamiętaj, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jeśli musisz wejść wysoko, poproś innego z domowników o asekurację. Do mycia na mokro używaj rękawiczek ochronnych, dzięki temu szkodliwe substancje nie dostaną się przez skórę do twojego organizmu, a dłonie nie ulegną zniszczeniu. Zadbaj również o regularne przerwy, aby nie przeciążyć organizmu.