Wiadomości

  • 30 maja 2022
  • 31 maja 2022
  • wyświetleń: 9344

14,3 mln zł dla gminy z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała dotacje z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na realizację dwóch zadań. W sumie do czechowickiego samorządu trafi blisko 14,3 mln zł.

Kołoczek, polski ład
Zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Maciej Kołoczek podczas spotkania w biurze poselskim Grzegorza Gaży · fot. czecho.pl


Listę zadań dofinansowanych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych ogłosiła dzisiaj Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Gmina Czechowice-Dziedzice otrzyma w sumie blisko 14,3 mln zł na realizację dwóch zadań.

Pierwszym z nich jest rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 na czechowickim Lipowcu. Na realizację tej inwestycji gmina Czechowice-Dziedzice otrzyma 5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę co najmniej sześciu nowych sal lekcyjnych oraz dodatkowych pomieszczeń, w tym sanitariatów.

Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu, Lipowiec
Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu - zdjęcie archiwalne · fot. Google Street View


Drugą z dofinansowanych inwestycji jest zadanie pod nazwą "rozwój infrastruktury drogowej w Gminie Czechowice-Dziedzice poprzez budowę i przebudowę dróg gminnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną" - nasza gmina otrzyma w sumie 9 282 735 zł. Wśród inwestycji w tym wniosku są przebudowa ul. Zawiłej (główna inwestycja, 5,5 mln zł), modernizacja ul. Słonecznej (blisko 1,5 mln zł), rozbudowa i budowa drogi gminnej - ul. Komorowickiej (obwodnica przemysłowa, 1,3 mln zł), a także budowa chodnika przy ul. Powstańców Śląskich w Ligocie wraz z odwodnieniem (kontynuacja inwestycji).

Otrzymanie dotacji skomentował w mediach społecznościowych burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut. - W moim imieniu promesę odebrali moi zastępcy - Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec. Za zaangażowanie w pozyskanie środków dla Gminy Czechowice-Dziedzice dziękuję szczególnie: Ministrowi Inwestycji i Rozwoju Grzegorzowi Pudzie, Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisławowi Szwedowi oraz Posłowi na Sejm RP Grzegorzowi Gaży - napisał samorządowiec na swoim profilu na Facebooku.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj