Wiadomości

  • 31 maja 2022
  • wyświetleń: 4630

W nowym parku pojawiły się toalety. Co z oświetleniem?

W piątek, 27 maja udostępniony został Park Szwajcarska Dolina. W mediach społecznościowych gmina Czechowice-Dziedzice odpowiedziała na sugestie mieszkańców, którzy zwracają uwagę na "mankamenty" nowego obiektu.

W nowym parku pojawiły się przenośne toalety
W nowym parku pojawiły się przenośne toalety · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, także w komentarzach pod artykułem portalu czecho.pl o udostępnieniu parku, zwracali uwagę na brak toalet na terenie nowego obiektu. W mediach społecznościowych nasza gmina poinformowała, że w poniedziałek w parku pojawiły się 3 toalety przenośne.

Pojawiły się także pytania o kwestię oświetlenia parku. - Nieprzypadkowo na terenie Szwajcarskiej Doliny nie zamontowaliśmy latarni. Z uwagi na faunę występującą w parku (16 budek dla ptaków, 4 schrony dla nietoperzy) nie chcieliśmy terenu przy istniejącym drzewostanie "zanieczyszczać" sztucznym światłem. Znaczna ilość gatunków prowadzących nocny tryb życia cierpi z powodu odbierania im pory nocnej przez sztuczne oświetlenie - dodała gmina Czechowice-Dziedzice.

W mediach społecznościowych czechowicki samorząd zwraca także uwagę na inne problemy, m.in. nieodpowiednie korzystanie z elementów infrastruktury nowego parku. - Otrzymaliśmy informację, że niektórzy piesi spacerowali po trasie MTB. Uczulamy, że to miejsce jest dostępne tylko dla rowerzystów. Niebawem na naszym profilu i stronie Urzędu Miejskiego zobaczycie materiał wideo, w którym zaprezentujemy jak należy korzystać z trasy - podkreślono na oficjalnym profilu gminy Czechowice-Dziedzice na Facebooku.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.