Wiadomości

  • 1 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2329

Miasta ograniczają koszenie traw w pasie drogowym. Jak będzie u nas?

W tym roku wiele miast w Polsce ogranicza koszenie traw w pasie drogowym. Jest tak w związku z cięciami budżetowymi i ogólnym zaciskaniem pasa. Jak będzie w gminie Czechowice-Dziedzice? Zapytaliśmy o to w Wydziale Inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu miejskiego.

Miasta ograniczają koszenie traw w pasie drogowym. Jak będzie u nas?
Miasta ograniczają koszenie traw w pasie drogowym. Jak będzie u nas? - zdj. ilustracyjne · fot. MZD Bielsko-Biała


Koszenie traw w pasie drogowym ograniczają miasta w całej Polsce, w tym między innymi Bielsko-Biała. Jak poinformował 27 kwietnia tamtejszy Miejski Zarząd Dróg, "w obecnej sytuacji, jaka panuje w kraju i na świecie, a także w związku ze skutkami ustępującej pandemii, rosnącej inflacji oraz drastycznie zmniejszającymi się dochodami Bielska-Białej, cięcia w budżecie dotknęły również bieżące utrzymanie dróg. Konsekwencją tego jest także znaczące okrojenie zakresu robót związanych z utrzymaniem zieleni". - Wprowadzone ograniczenia powodują, że ilość zabiegów pielęgnacyjnych musi zostać dostosowana do wysokości posiadanych przez samorząd środków finansowych - podkreśliło bielskie MZD.

Więcej o tym pisał portal bielsko.info w artykule "MZD zaciska pasa. Ograniczy koszenie traw w pasie drogowym".

Jak będzie w tym roku w gminie Czechowice-Dziedzice? Zapytaliśmy o to w Wydziale inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego. - W przetargu publicznym na zadanie pod nazwą "Wykaszanie poboczy dróg na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice" zamawiający przewidział trzykrotne wykaszanie poboczy w 2022 roku. Prace związane z pierwszym wykaszaniem zostaną rozpoczęte w czerwcu. Kolejne wykaszanie uzależnione będzie od wzrostu traw - poinformował portal czecho.pl czechowicki WIZD.

W 2020 oraz 2021 roku wykaszanie poboczy dróg także odbywało się trzykrotnie - w maju, czerwcu oraz sierpniu. Poprzedni przetarg na wykonanie zadania został ogłoszony w lutym 2020 roku, a umowa z wykonawcą obowiązywała do 30 listopada 2021 roku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.