czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3945

Na sesji Rady Miejskiej o sprawie ul. Mazańcowickiej

Podczas majowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej radni zadecydowali o sfinansowaniu z budżetu gminy budowy chodnika przy fragmencie drogi powiatowej - ul. Do Zapory w Zabrzegu. Podczas dyskusji nad uchwałą w tej sprawie pojawiła się kwestia budowy chodnika przy ul. Mazańcowickiej, która także jest droga powiatową.

Reklama

Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach
Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, przy ulicy Do Zapory w Zabrzegu powstanie nowy chodnik. Inwestycję przeprowadzi powiat bielski, a sfinansuje ją gmina Czechowice-Dziedzice. Uchwałę w tej sprawie będą rozpatrywali czechowiccy radni na sesji Rady Miejskiej 24 maja.

Podczas dyskusji nad uchwałą w sprawie sfinansowania budowy chodnika przy ul. Do Zapory w Zabrzegu poruszono także kwestię budowy chodnika przy ulicy Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach, która także jest drogą powiatową.

- Mamy tutaj do czynienia z finansowaniem inwestycji powiatowej. Powiatową jest także ulica Mazańcowicka od skrzyżowania z ulicą Ligocką. Tam także jest tragiczna sytuacja, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pieszych. Zgłaszam ten problem od pewnego czasu zarówno na komisji, jak i na sesjach Rady Miejskiej. Czy jakiekolwiek działania w kierunku powtórzenia działań, które mają miejsce na ulicy Do Zapory w Zabrzegu będą podejmowane również w związku z sytuacją na ulicy Mazańcowickiej? - dopytywał radny Mariusz Sekta.

Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach
Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach · fot. mp / czecho.pl


Członkowi czechowickiej Rady Miejskiej odpowiedział zastępca burmistrza, Paweł Mrowiec. - Tak, na bieżąco tematy wszystkich dróg są podejmowane i w miarę możliwości są realizowane przez Starostwo Powiatowe. Tutaj mamy akurat bieżącą odpowiedź pana starosty odnośnie ulicy Mazańcowickiej - w skrócie mówiąc pan starosta przedstawia te projekty, które ma obecnie wykonane i które czekają na realizację. Natomiast potwierdza także, że jest to zakres, który wymaga podjęcia w następnej kolejności. Tutaj jest właśnie kwestia środków finansowych, aby zakończyć te projekty, które mamy. W przypadku chodnika przy ul. Do Zapory to projekt traci ważność w tym roku, czyli aby nie stracić dokumentacji - chcemy podjąć to zadanie - powiedział samorządowiec.

Radny Sekta zapytał także, czy "rozpoczęto prace w kwestii pozyskania projektu na realizację" chodnika przy ulicy Mazańcowickiej. Jak poinformował burmistrz Mrowiec, według informacji od starosty powiatu bielskiego, "nie ma danych, aby jakiekolwiek prace inwestycyjne tutaj się rozpoczęły - w sensie wykonania projektu". - Będą podejmowane działania bieżące związane z utrzymaniem właściwego stanu tej drogi - podsumował Mrowiec.

Radny Mariusz Sekta skierował także apel do radnych powiatowych, którzy byli obecni na sesji Rady miejskiej, aby podjąć działania w kierunku budowy chodnika przy ulicy Mazańcowickiej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.