Wiadomości

  • 3 czerwca 2022
  • wyświetleń: 525

Jakie zasłony będą najlepsze do Twojego mieszkania! — Sprawdzamy!

Materiał partnera:

Zastanawiasz się, czy zasłony w mieszkaniu do dobry pomysł? Postaramy się przekonać Cię, że jest to pomysł doskonały, szczególnie wiosną i latem. Zasłony na wymiar to wygodna propozycja, która ułatwia cały proces i umożliwia posiadanie zasłon w ulubionym kolorze i o pożądanej gramaturze bez wizyty u krawcowej. Sprawdź jak możesz skorzystać na posiadaniu zasłon i poznaj zalety ich posiadania, o których być może nie miałaś pojęcia! Dowiedz się więcej z artykułu!

Silesia


Czy warto wybrać zasłony gotowe do zawieszenia?Kiedyś zasłony były głównie szyte na miarę. Dziś można nabyć zasłony wszelkiego rodzaju, które są podzielone na wymiary. Wystarczy, że zmierzymy szerokość i wysokość okien, lub wyjścia na taras czy balkon i mamy gotowy przedział! Gdy będziemy szukać zasłon o naszych wymiarach pamiętajmy, by zostawić trochę miejsca na delikatne falowania i marszczenia, w końcu żadna zasłona nie wygląda atrakcyjnie, gdy jest zbyt mocno naciągnięta. Jeśli chodzi o długość, to tutaj nie musimy dodawać żadnych cm w zapasie. Zasłony najlepiej wyglądają gdy sięgają niemal samej podłogi, ale mogą zdarzyć się sytuacje, gdy przez odstający parapet zdecydujemy się na krótsze zasłony. Wszystko zależy od osobistych preferencji, dostępności towaru oraz wystroju naszego wnętrza, by osiągnąć pożądany efekt. Gotowe do zawieszenia zasłony zwykle posiadają przelotki metalowe, okrągłe lub materiałowe, przez które po prostu przekładamy karnisz.

Zasłony zaciemniające na lato — osłoń się przed nadmiernym światem UV!Zdarzają się lokalizacje, które są naprawdę mocno wystawione na działanie promieni słonecznych. Sytuacja taka jest korzystna w zimie, gdy jesteśmy spragnieni Słońca, jednak latem może nam z tego powodu doskwierać uczucie duszności i nadmiernego gorąca. Sytuacja, gdy wystawiamy na działanie promieni słonecznych rośliny domowe może być również dla nich alarmująca. Jeśli chcemy wprowadzić do takiego wnętrza więcej harmonii to zasłony zaciemniające lub delikatne firanki tylko częściowo przepuszczające światło będą doskonałym wyborem. Nie będziemy zmuszeni wybierać między przebywaniem w dzień w ciemnym pokoju za roletami a tkwieniem w uciążliwym świetle słonecznym. Zasłony pozwolą nam regulować tę kwestię bez rezygnacji z letniego światła, a korzystanie ze świeżego powietrza z zewnątrz nie będzie oznaczać wpuszczanie do wnętrza domu nieznośnego upału.

Zasłony jako atrakcyjny element dekoracyjny do salonu lub sypialni!Zasłony (poza naprawdę ogromną funkcjonalnością), stanowią oczywiście również cenny element dekoracyjny w każdym wnętrzu. W sypialni lub salonie wprowadzą poczucie większej intymności. Masz dość ciekawskich spojrzeń z zewnątrz, a nie chcesz rezygnować ze świeżego powietrza na balkonie lub tarasie? Nic prostszego — zasłony w takiej sytuacji sprawdza się najlepiej. W sypialni zasłony będą doskonale sprawdzać się nocą, kiedy częściowo zatrzymają wiatr i powietrze, stające się z godziny na godzinę bardziej chłodne, co w naszym kraju ma często miejsce nawet latem. Doskonale poczujemy delikatną bryzę lata i harmonię wynikającą z wyważenia ciepła z chłodem nocy. Dekoracyjne walory zasłon zależeć będą od wyboru wzoru i naszych umiejętności dopasowania ich do wnętrza, jakie posiadamy. Tu warto zaczerpnąć porady i zainteresować się podstawowymi zasadami urządzania wnętrz. Warto także zainspirować się w internecie. Poczuj wolność i wybierz zasłony do swojego salonu i sypialni i ciesz się latem w pełni!