Wiadomości

  • 3 czerwca 2022
  • 5 czerwca 2022
  • wyświetleń: 7725

Podszywają się pod urzędniczki Urzędu Miejskiego. Ostrzeżenie

Do redakcji portalu czecho.pl zgłosił się dzisiaj jeden z czytelników, który ostrzega przed osobami podszywającymi się pod urzędników czechowickiego Urzędu Miejskiego. Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

Urząd Miejski, ratusz, Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Do sytuacji, którą opisuje nasz czytelnik, doszło wczoraj (czwartek, 2 czerwca) na jednej z ulic w Czechowicach-Dziedzicach. - Dwie kobiety poruszające się autem osobowym podeszły do posesji, której jestem właścicielem, a w której zamieszkuje starsza osoba. Przedstawiając się za pracownice tutejszego Urzędu próbowały uzyskać informację na temat kto zamieszkuje posesję. Zadały pytanie czy osoba przebywająca na posesji (osoba starsza) mieszka sama. Moja mama zaskoczona w pierwszej chwili potwierdziła tą informację, jednakże po czasie zreflektowała się aby nie udzielać żadnych informacji. Zaalarmowała sąsiadów, którzy powiadomili policję. Niestety nie pamięta ani marki auta jego numerów, jest natomiast bardzo przestraszona - poinformował czechowiczanin.

Informacja dotarła także do samego Urzędu Miejskiego, o czym poinformował burmistrz Marian Błachut. W mediach społecznościowych samorządowiec skomentował całą sprawę. - Chcę z całą mocą zaznaczyć, że pracownicy Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach nie odwiedzają mieszkańców i nie zadają im pytań dotyczących ilości osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe. Gdyby jednak doszło do wizyty urzędnika w miejscu zamieszkania, to powinien się on wylegitymować, a cel jego wizyty zawsze można zweryfikować dzwoniąc do Urzędu Miejskiego - podkreślił burmistrz, który dodał, że "w przypadku podobnych sytuacji zalecam szczególną ostrożność i natychmiastowe zgłaszanie tego typu incydentów policji".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.