Wiadomości

  • 6 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3592

Mając dwa promile jechał na rowerze. Dostał mandat 2,5 tys. zł

Tylko w ciągu minionego weekendu policjanci z bielskiego garnizonu zatrzymali ośmiu kierujących pod wpływem alkoholu. Wśród nich był rowerzysta z Czechowic-Dziedzic, który wydmuchał dwa promile...

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Mając dwa promile jechał na rowerze. Dostał mandat 2,5 tys. zł · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Jazda na "podwójnym gazie" to wciąż zbyt częste zjawisko na naszych drogach. Od piątkowego popołudnia stróże prawa zatrzymali aż 8 kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdów pomimo spożywanego wcześniej alkoholu.

Wśród nich znalazł się 45-letni cyklista z Czechowic-Dziedzic, który w niedzielę wieczorem mając ponad 2 promile alkoholu we krwi, zdecydował się na jazdę rowerem. Mężczyzna wpadł w ręce czechowickich stróżów prawa na ulicy Niepodległości. Zgodnie z obecnie obowiązującym taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.5 tysiąca złotych.

Z kolei w piątek późnym wieczorem świadek widział, jak przy bielskiej ulicy Dworkowej kierujący osobowym seatem kompletnie pijany chciał odjechać z jednego z parkingów. Mężczyzna po kilku próbach odjechania, podczas których wjechał m.in. w zarośla, poddał się i wysiadł z pojazdu. Był pod wyraźnym wpływem alkoholu, poruszał się chwiejnym krokiem, którym nie zaszedł daleko, bo postanowił "odpocząć" na murku zaraz obok auta. Mundurowi z drogówki wezwani na miejsce sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem 43-letniego mieszkańca Bielska-Białej wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Również w piątek wieczorem do hurtowni kwiatów przy Alei Andersa przyjechał 68-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Świadek, obok którego przechodził, wyczuł zapach alkoholu, a kierowca osobowego citroena był po wyraźnym jego wpływem, dlatego na miejsce wezwał patrol policji. Stróże prawa z bielskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości seniora. Mężczyzna wydmuchał blisko półtora promila alkoholu.

W sobotę późnym wieczorem mundurowi z patrolu Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego bielszczanina, który na bielskiej ulicy Poniatowskiego prowadził forda. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, a pojazd, który prowadził, nie miał ważnych badań technicznych. Po sprawdzeniu 32-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.