Wiadomości

  • 6 czerwca 2022
  • wyświetleń: 801

Wynajem magazynu - na co zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Bez wątpienia przestrzeń magazynowa ma kluczowe znaczenie dla firm, które muszą przechowywać swoje towary lub komponenty do produkcji. To najczęściej podmioty z branży przemysłowej, transportowej, handlowej itp. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem może się okazać wynajem magazynu. Na co wtedy zwrócić uwagę?

Wynajem magazynu - na co zwrócić uwagę?


Obecnie nie ma problemu, żeby wynająć w Polsce magazyn bez względu na to, gdzie znajduje się siedziba firmy. Cała tajemnica polega jednak na tym, żeby wynająć magazyn najlepiej przystosowany do potrzeb przedsiębiorstwa. Aby do tego doszło, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii przy poszukiwaniu właściwej powierzchni magazynowej.

Lokalizacja magazynuPierwsza sprawa, zresztą niezwykle ważna, to lokalizacja magazynu. Przed podpisaniem umowy trzeba się upewnić, że jego usytuowanie rzeczywiście nam odpowiada. Najlepiej, gdy taki magazyn znajduje się jak najbliżej siedziby firmy lub jej bazy logistycznej. Niestety, nie zawsze jest możliwa taka opcja. Trzeba zatem zwrócić uwagę, czy w pobliżu wybranego magazynu znajduje się odpowiednia infrastruktura drogowa. Czasami lepiej wybrać obiekt dalej położony, ale z łatwym i szybkim dojazdem.

Konstrukcja i powierzchnia magazynuWynajem magazynów to obecnie normalna część prowadzenia biznesu i nie ma z tym większego problemu w Polsce. Jednak magazyn magazynowi nierówny, podobne jak różne są potrzeby poszczególnych firm. Dlatego właśnie należy dokładnie sprawdzić konstrukcję budynku i sprawdzić, czy jego przestrzeń rzeczywiście odpowiada rodzajowi towaru, jaki będzie tam składowany. Czy wystarczy zwykła hala, czy potrzebna będzie na przykład komora chłodnicza? Żywność lub warzywa i owoce wymagają przecież innych warunków przechowywania niż inne materiały, nie wspominając już o lekarstwach. Trzeba sprawdzić zatem, czy łatwo można przystosować przestrzeń magazynu do naszych potrzeb i czy odpowiada nam jego powierzchnia.

Dostęp do magazynu i bezpieczeństwoKolejna istotna kwestia to łatwość dostępu do budynku magazynu. Czy jest ogrodzony, ale bramy są na tyle szerokie, żeby bez problemu wjeżdżały tam TIR-y? Najczęściej ważna jest także możliwość dostępu do magazynu przez całą dobę, żeby nie było ograniczeń w możliwości wykonywania załadunku i wyładunku. Funkcjonalny magazyn powinien być także wyposażony w specjalne rampy, do których będą podjeżdżały ciężarówki z towarem lub czekające na załadowanie. W końcu istotne jest bezpieczeństwo samego budynku. Warto się upewnić, że strona, która wynajmie nam magazyn, zadba również o jego zabezpieczenie z wykorzystaniem alarmów i strażników.

Cena wynajmuNa koniec kwestia, która wcale nie jest nieistotna. Chodzi mianowicie o cenę wynajmu. Jeśli zależy nam na jak najniższej, trzeba szukać magazynów na obrzeżach miast, a nawet w większej odległości od miast. Znacznie drożej jest w przypadku magazynów w centrum. Lepszy standard magazynu to także wyższy czynsz za wynajem. Jeszcze więcej trzeba zapłacić za przestrzeń specjalistyczna z komorami chłodniczymi.

Wynajem magazynu to często najbardziej opłacalna opcja dla firmy. Nie tylko można szybko pozyskać potrzebną przestrzeń, ale i dobrać ściśle pasującą do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Warto jednak wybierać magazyny z rozwagą, biorąc pod uwagę różne aspekty - od logistycznych, aż po ekonomiczne. Rozwiązaniem może być oferta ze strony https://www.7rsa.pl/