Wiadomości

  • 13 czerwca 2022
  • wyświetleń: 14021

[FOTO] Zalążki trąby powietrznej na czechowickim niebie

W niedzielę, 12 czerwca mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice mogli zobaczyć na niebie ciekawe zjawisko. Stworzyły się na nim zalążki trąby powietrznej, czyli leje kondensacyjne.

Zalążki trąby powietrznej na czechowickim niebie · fot. Facebook / Czecho Meteo Pogoda


Obserwację opisano na Facebooku na profilu "Czecho Meteo Pogoda". - Krótko po godzinie 16.00 na niebie pokazały się chmury. Były ciemnawe i tajemnicze. Jak to zwykle bywa - spoglądam na radary pogodowe i nic... Zero aktywności. Tylko wypiętrzone punktowe cumulonimbusy. W Czechowicach-Dziedzicach też nie przyniosły nawet kropli deszczu. Jednak po kilku minutach, idąc głównym wiaduktem PKP w naszym mieście, spojrzałem w kierunku północnym. A tam zaobserwowałem takie oto zjawisko - opisuje administrator profilu.

- W momencie wziąłem telefon do ręki i ''pstrykałem'' zdjęcia. Po chwili zjawisko zaczęło zanikać, ale to nie koniec atrakcji - z drugiej strony znów zaczęło się ''coś tworzyć'' - dodał. Zjawisko zaobserwowali także inni mieszkańcy naszej gminy - jak zauważyli w komentarzach pod postem o zalążkach trąby powietrznej - były także widoczne m.in. z Zabrzega.

Warto dodać, że tego typu zjawiska są krótkotrwałe i bez sprzyjających warunków nie utworzą całkowicie trąby powietrznej.

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.