Wiadomości

  • 14 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4266

Pożar w domu przy ul. Przejściowej. W akcji 5 zastępów straży pożarnej

W poniedziałek, 13 czerwca około godziny 20.30 strażacy zostali zadysponowani do pożaru w domu przy ul. Przejściowej w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Przejściowej w Czechowicach-Dziedzicach
Interwencja straży pożarnej przy ul. Przejściowej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. OSP Dziedzice


Po dotarciu na miejsce strażacy stwierdzili, że doszło do zapalenia się oleju jadalnego podczas przygotowywania posiłku. Stwierdzono brak osób poszkodowanych, trzy osoby opuściły budynek przed przybyciem pierwszych jednostek straży pożarnej.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Rozwinięto jedną linię gaśniczą w celu zabezpieczenia na wypadek rozwinięcia się pożaru. Wyłączono za pomocą głównego wyłącznika zasilanie elektryczne w budynku. Do budynku wprowadzono rotę ratowników w aparatach ODO w zabezpieczeniu na lince ratowniczej z gaśnicą. Po dotarciu do źródła ognia stwierdzono, że nie jest konieczne użycie gaśnicy, pożar zgasł samoistnie. Spaleniu uległo wyposażenie kuchni wraz z elementami wykończeniowymi.

Pomieszczenia przewietrzono za pomocą agregatu oddymiającego. Sprawdzono miejsce pożaru, poddasze, przestrzenie w stropie pod kątem występowania zarzewi ognia za pomocą kamery termowizyjnej - nie stwierdzono zagrożenia. Po przewietrzeniu sprawdzono budynek pod katem obecności tlenku węgla, pomiar wykazał 0 ppm.

Na miejscu swoje czynności prowadziła policja. Miejsce zdarzenia przekazano o godzinie 21.35 właścicielce z zaleceniami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.