czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2022
  • 16 czerwca 2022
  • wyświetleń: 5201

Farma fotowoltaiczna dla kopalni Silesia. Sfinalizowano transakcję

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Modern Solutions for Environment, czechowicka spółka należąca do Bumech S.A., zakończyła transakcję zakupu nieruchomości na potrzeby realizacji projektu inwestycyjnego w Rudołtowicach. Chodzi o działki, na których powstanie farma fotowoltaiczna dla PG Silesia.

Reklama

pg silesia kopalnia
Farma fotowoltaiczna dla kopalni Silesia. Sfinalizowano transakcję · fot. mp / czecho.pl


Warunkowe umowy zakupu prawa użytkowania wieczystego oraz prawa własności nieruchomości gruntowych od dwóch osób fizycznych oraz krajowej spółki kapitałowej za całkowitą cenę 3,17 mln zł zostały podpisane przez spółkę Modern Solutions for Environment 22 grudnia ubiegłego roku.

O sfinalizowaniu transakcji poinformowała spółka Bumech S.A. w komunikacie giełdowym we wtorek, 14 czerwca. Teraz Modern Solutions for Environment posiada prawo użytkowania wieczystego oraz prawo własności nieruchomości w odniesieniu do wszystkich nieruchomości objętych transakcją, mających łączną powierzchnię 45,3 ha, które to są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie kopalni Silesia.

Z wykorzystaniem wspomnianych nieruchomości realizowany będzie projekt inwestycyjny polegający na budowie i eksploatacji farmy fotowoltaicznej. Energia tam wytwarzana będzie wykorzystywana w pierwszej kolejności na potrzeby własne Grupy Kapitałowej Bumech S.A., w tym Przedsiębiorstwa Górniczego "Silesia". Nadwyżki produkcji będą sprzedawane do odbiorców spoza grupy.

Projekt będzie realizowany w etapach, sukcesywnie do udostępniania kolejnych części nieruchomości i zmiany ich przeznaczenia. Projekt inwestycyjny będzie realizowany w ramach strategii transformacji działalności kopalni Silesia i jej otoczenia w kierunku ekologicznych źródeł wytwarzania energii.

Modern Solutions for Environment jest podmiotem, któremu powierzone zostały zadania w zakresie wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w ramach grupy. Dotychczasowym przedmiotem działalności MSE jest produkcja energii cieplnej na potrzeby PG Silesia i miasta Czechowice-Dziedzice. Działalność wytwórcza zostanie rozszerzona o produkcję energii elektrycznej.

mp / czecho.pl

źródło: Bumech S.A.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj