Wiadomości

  • 1 lipca 2022
  • wyświetleń: 3091

II edycja stypendiów fundacji "zBBnaUJ". Wnioski od 1 lipca

Nowa inicjatywa, pod postacią "Fundacji z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński" została powołana przez grupę osób związanych z naszym regionem i najstarszą polską uczelnią. Celem fundacji jest przede wszystkim przyznawanie stypendiów dla zdolnych absolwentów liceów i techników z Bielska-Białej i powiatu bielskiego, którzy zamierzają podjąć studia w Krakowie.

II edycja stypendiów fundacji "zBBnaUJ". Wnioski od 1 lipca
II edycja stypendiów fundacji "zBBnaUJ". Wnioski od 1 lipca · fot. Fundacja "zBBnaUJ"


- Pomagamy uczniom, którzy wyróżniają się wynikami w nauce, ale których sytuacja materialna jest na tyle trudna, że nie mogliby sobie pozwolić na decyzję o podjęciu nauki poza miejscem zamieszkania lub byłoby to dla nich nadmiernie kłopotliwe - mówi Grzegorz Pacek założyciel fundacji.

W roku akademickim 2021/22 udało się ustanowić trzy stypendia (w tym dla mieszkańca Kóz), które są wypłacane comiesięcznie. W tym roku fundacja ma nadzieję na poszerzenie zakresu wsparcia, na co jednak niezbędne jest zebranie większych funduszy.

Wnioski o stypendium na rok akademicki 2022/2023 będzie można składać od 1 lipca. Regulamin naboru oraz wniosek można znaleźć tutaj.

Szczegóły można poznać w ulotce oraz na stronie http://zbbnauj.pl/ lub na profilu facebook’owym https://www.facebook.com/zBBnaUJ.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.