czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1090

Dzielnicowi podpowiadali dzieciom, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Dzielnicowi z czechowickiego komisariatu spotykają się z uczniami szkół podstawowych i przygotowują ich do bezpiecznego spędzenia zbliżających się wakacji. Mundurowi przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach oraz przestrzegają przed zagrożeniami płynącymi z cyberprzestrzeni.

Reklama

Dzielnicowi podpowiadali dzieciom, jak bezpiecznie spędzić wakacje
Dzielnicowi podpowiadali dzieciom, jak bezpiecznie spędzić wakacje · fot. KMP Bielsko-Biała


Mundurowi, przygotowując dzieci do letniego wypoczynku, tłumaczą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo; w domu, na zakupach czy spacerze oraz jak zachować się w kontaktach z obcymi osobami, czy w przypadku spotkania z obcym zwierzęciem. Dzieci mogą zadawać pytania o znaki drogowe i sytuacje, z jakimi spotykają jako piesi uczestnicy ruchu drogowego. Dzieci mogą podczas takich spotkań zapoznać się z policyjnym wyposażeniem i radiowozami.

Podczas takich spotkań stróże prawa uczą dzieci i młodzież także tego, że policjant jest osobą godną zaufania i zawsze można się do niego zwrócić o pomoc.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.