Wiadomości

  • 24 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1448

Wakacje przywitają nas upałami. IMGW wydało ostrzeżenie

Za nami:

Tegoroczne wakacje przywitają nas słoneczną pogodą i upałami - termometry mogą wskazywać do 31 stopni Celsjusza. Jednak nie dla wszystkich taka aura jest bezpieczna. W związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami, które obowiązuje do wtorku, 28 czerwca.

upał
Wakacje przywitają nas upałami. IMGW wydało ostrzeżenie · fot. Powiat


- Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami wydano dla miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Alert obowiązuje od soboty, 25 czerwca od godziny 14.00 do godziny 20.00 we wtorek, 28 czerwca.

Ostrzeżenia przed upałami wydano także dla pozostałej części Polski, w tym polskiego wybrzeża. Zasięg alertów można zobaczyć na poniższej mapie.

Ostrzeżenia przed upałami na początek wakacji 2022
Ostrzeżenia przed upałami na początek wakacji 2022 · fot. IMGW

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.