Wiadomości

  • 3 lipca 2022
  • wyświetleń: 1546

Obozy harcerskie pod szczególnym nadzorem bielskich strażaków

Strażacy w okresie wakacji szczególną opieką obejmują formy wypoczynku narażone na zagrożenia związane z anomaliami pogodowymi, do których niewątpliwie należą obozy harcerskie.

Obozy harcerskie pod szczególnym nadzorem bielskich strażaków
Obozy harcerskie pod szczególnym nadzorem bielskich strażaków · fot. mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, KM PSP Bielsko-Biała


Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odwiedzili we wtorek, 28 czerwca harcerzy wypoczywających na terenie ośrodka harcerskiego w Bierach. Wizyty strażaków odbywają się cyklicznie w chwili rozpoczęcia się kolejnych turnusów wypoczynkowych harcerzy. Mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywających na obozach.

Podczas spotkania strażacy przeprowadzili zajęcia edukacyjne, obejmujące sposób postępowania podczas możliwych zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu - ze szczególnym uwzględnieniem pożarów, gwałtownych wyładowań atmosferycznych i obfitych opadów deszczu oraz silnych podmuchów wiatru.

- Powszechnie wiadomo, że harcerze swój wypoczynek letni spędzają jak najbliżej przyrody. Niejednokrotnie obozowiska ulokowane są na terenach leśnych lub w pobliżu akwenów. Dlatego w ramach porozumienia zawartego pomiędzy centralami organizacji harcerskich, a Komendą Główną PSP strażacy PSP, celem wzmocnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywającej w okresie wakacyjnym na obozach harcerskich dokonują ich kontroli. Ponadto w przypadku braku łączności telefonicznej danego obozu harcerskiego ze służbami ratowniczymi, komendy PSP udostępniają harcerzom radiotelefony, przy pomocy których w razie potrzeby mogą wezwać służby ratunkowe - wyjaśnia mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP Bielsko-Biała.

- Dla bielskich strażaków sprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu jest traktowana priorytetowo. W trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku, uwrażliwiając uczestników obozu na wystąpienia możliwych niebezpieczeństw - podkreśla przedstawicielka bielskich strażaków.

mp / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.