Wiadomości

  • 2 lipca 2022
  • wyświetleń: 2443

MKS Czechowice-Dziedzice doceniony przez Ministra Sportu

Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice został wyróżniony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Stało się tak dzięki zajęciu 4. miejsca w klasyfikacji najlepszych klubów z gmin od 20 do 50 tysięcy mieszkańców w Systemie Sportu Młodzieżowego za rok 2021.

MKS Czechowice-Dziedzice doceniony przez Ministerstwo Sportu
MKS Czechowice-Dziedzice doceniony przez Ministra Sportu · fot. Facebook / MKS Czechowice-Dziedzice


Gratulacje do czechowickiego klubu napłynęły od samego Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka. Na poszczególne punkty złożyły się osiągnięcia zawodników sekcji kajakarstwa, lekkiej atletyki, tenisa stołowego oraz siatkówki dziewcząt.

MKS Czechowice-Dziedzice doceniony przez Ministerstwo Sportu
MKS Czechowice-Dziedzice doceniony przez Ministerstwo Sportu · fot. Facebook / MKS Czechowice-Dziedzice


System Sportu Młodzieżowego, zainicjowany w 1994 roku, to przyjęty zbiór zasad i regulaminów organizacji szkolenia i współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo, opracowany na zlecenie ministra właściwego ds. kultury fizycznej, przez niego nadzorowany i koordynowany, na potrzeby realizacji zadań dofinansowywanych ze środków publicznych, przeznaczanych corocznie na rozwój sportu dzieci i młodzieży.

Celem SSM jest zapewnienie młodzieży uzdolnionej sportowo optymalnych warunków do szkolenia i możliwości podnoszenia poziomu sportowego, a także wytypowanie zawodników o wysokim potencjale sportowym do dalszego szkolenia w placówkach sportowych i kadrach narodowych polskich związków sportowych oraz przygotowanie ich do reprezentowania Polski w zawodach międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych, w szczególności w sportach olimpijskich.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.