Wiadomości

  • 1 lipca 2022
  • wyświetleń: 1335

Ostatni dzień z upałami i burzami z gradem. Pomarańczowe alerty IMGW

Za nami:

Piątek ma być ostatnim dniem z upałami i burzami z gradem, które mogą wystąpić w naszym regionie. W związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenia drugiego stopnia.

upał
Ostatni dzień z upałami i burzami z gradem. Pomarańczowe alerty IMGW · fot. Powiat


Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązuje w naszym regionie od piątku, 24 czerwca. IMGW-PIB przedłużyło jego ważność do dzisiaj (piątek, 1 lipca) do godziny 20.00. - Nadal prognozuje się upał, temperatura maksymalna wyniesie od 29°C do 33°C, a minimalna od 18°C do 21°C - czytamy w alercie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. To ostrzeżenie obowiązuje na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

Z kolei w całym województwie śląskim, w godzinach od 15.00 do 24.00, obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska również szacuje się na 80%.

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.