Wiadomości
- 3 lipca 2022
- wyświetleń: 861
Plastry przeciwbólowe - ulga w bólach mięśni i stawów
Materiał partnera:
Plastry przeciwbólowe są popularną zwłaszcza wśród sportowców metodą uśmierzania bólu. Pomagają zarówno stosowane doraźnie, jak i w ramach długotrwałej terapii. W zależności od substancji aktywnych plastry możemy podzielić na rozgrzewające i chłodzące. Produkty te są ciekawą alternatywą dla maści i leków przeciwbólowych.
Czytaj dalej, a dowiesz się, jak działają plastry przeciwzapalne i kiedy należy je stosować.
Jak działa plaster przeciwbólowy?
Rozgrzewające plastry przeciwbólowe zawierają kapsaicynę. To substancja znana z ostrych papryczek, używanych do produkcji pikantnych sosów. Oddziałuje ona na receptory występujące na zakończeniach neuronów czuciowych. Po zastosowaniu środka z kapsaicyną obniża się zdolność odczuwania bólu. Znieczulenie następuje poprzez zablokowanie przekaźnictwa między miejscem wystąpienia urazu, a mózgiem.
Plaster przeciwbólowy może uśmierzać ból również poprzez chłodzenie. Zawartość mentolu w medycznych wyrobach hydrożelowych zmniejsza obrzęki i działa kojąco. Schładzanie tkliwego miejsca na ciele osłabia działanie neuroprzekaźników, podobnie, jak w przypadku działania kapsaicyny. Warto przetestować na sobie działanie różnych plastrów, by wybrać rozwiązanie, które sprawdza się najlepiej w danym przypadku. Dobrze jest też zasięgnąć opinii fizjoterapeuty i lekarza.
Kiedy warto sięgać po plastry przeciwbólowe?
Plastry przeciwbólowe sprawdzają się zarówno w przypadku przewlekłego bólu, jak i doraźnie, tuż po wystąpieniu kontuzji. Stosuje się je w celu zwalczania obrzęków pourazowych, stłuczeń i sińców. Pomagają przy nadwyrężeniach, skręceniach i nadciągnięciach mięśni. Warto po nie sięgać, by uśmierzyć ból pleców. Zmniejszają dolegliwości zapalenia ścięgien i eliminują tzw. przewianie szyi.
Zaopatrz się w zapas plastrów przeciwbólowych zwłaszcza, jeśli aktywnie uprawiasz sport lub chodzisz na siłownię. Dobrym pomysłem jest też wyposażenie w ten wyrób medyczny domowej apteczki.
Jak stosować plastry na ból pleców?
Plaster przeciwbólowy stosuje się naklejając go na bolące miejsce. Zastosuj się przy tym do treści ulotki i pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie używać plastrów w przypadku wystąpienia urazów o charakterze otwartym. Nie dociskaj obolałej części ciała i nie kładź się na naklejonym plastrze. Powinieneś w miarę możliwości unikać dotykania opatrunku przez noszoną odzież.
Gdzie kupić plastry rozgrzewające?
Plastry przeciwbólowe i przeciwzapalne na kręgosłup kupuj wyłącznie w zaufanym i sprawdzonym miejscu, na przykład tutaj: https://www.apteka-melissa.pl/. Wyroby medyczne zamówione w aptece online posiadają niezbędne certyfikaty i badania dopuszczające je do użytku. Stosowanie ich jest bezpieczne. Łatwo zapoznasz się z właściwościami produktów i porównasz ceny. Unikaj używania wyrobów medycznych niewiadomego pochodzenia.
Plastry na kręgosłup - przeciwwskazania
Przeciwwskazania do używania plastrów przeciwzapalnych uzależnione są od ich składu. Zanim sięgniesz po to rozwiązanie, koniecznie zapoznaj się z załączoną ulotką.
Nie poleca się korzystania z opatrunków chłodzących i rozgrzewających u dzieci oraz u osób, które mają wrażliwą skórę. Nie wolno aplikować plastrów na otwarte rany. Mogą się one okazać nieskuteczne przy stosowaniu na miejsca, gdzie występuje duża ilość tkanki tłuszczowej.
Plastry przeciwbólowe - cena
Plastry na kręgosłup są tanim i łatwo dostępnym produktem. Cena pojedynczego egzemplarza oscyluje w granicach 3 zł. Zaawansowane plastry o złożonym działaniu i zwiększonej skuteczności będą jednak nieco droższe. By zapoznać się z pełną ofertą, porównać właściwości i ceny, odwiedź https://www.apteka-melissa.pl/.