Wiadomości

  • 5 lipca 2022
  • wyświetleń: 5226

WOŚP kolejny raz w tym roku wsparła Szpital Pediatryczny

Baza sprzętowa Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej poszerzyła się o nowoczesny mikroskop operacyjny, którego wartość wynosi około 300 tysięcy zł. To kolejny już w tym roku dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla tej dziecięcej placówki medycznej.

Kolejne wsparcie od WOŚP dla Szpitala Pediatrycznego · fot. Szpital Pediatryczny


Dziecięcy szpital w Bielsku-Białej otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otolaryngologiczny mikroskop operacyjny z podglądem asystenckim oraz monitorem. Urządzenie ma zastosowanie głównie podczas mikrochirurgicznych zabiegów uszu oraz krtani. Dzięki niemu zarówno wykonujący zabieg lekarz jak i cały towarzyszący mu zespół operacyjny w dużym powiększeniu widzi to, co gołym okiem zobaczyć jest trudno.

Dodajmy, że to już kolejny w tym roku dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Wcześniej przekazała ona tej placówce medycznej neuromonitor, zestaw endoskopowy, kobolator laryngologiczny oraz lampy czołowe. Łączna wartość tegorocznego wsparcia WOŚP dla dziecięcego szpitala wynosi około 640 tysięcy zł.

- Z pewnością nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to od wielu lat wierny przyjaciel Szpitala Pediatrycznego, na którego zawsze możemy liczyć. W imieniu małych pacjentów naszego szpitala bardzo za to wsparcie dziękuję. Nowoczesny sprzęt medyczny jaki otrzymujemy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy umożliwia nam bowiem zarówno podnoszenie jakości świadczonych usług jak i poszerzanie ich zakresu - mówi Katarzyna Czauderna, Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

ar / czecho.pl

źródło: Szpital Pediatryczny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.