czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2007
  • wyświetleń: 1765

Upolowali na ''suszarkę'' 210 kierowców

Obsługiwany przez czechowickich strażników miejskich fotoradar upolował już 210 kierowców, którzy otrzymali mandaty w wysokości od 100 do 500 złotych.

Reklama

Komenda Straży Miejskiej wypożyczyła fotoradar na pierwszą bezpłatną sesję od sosnowieckiej firmy. Był on zamontowany w samochodzie. W dniach od 8 do 15 października strażnicy z fotoradarem zawitali m.in. na ulice: Niepodległości, Traugutta, Węglową, Bestwińską, Waryńskiego, Ligocką i Szkolną. – Skoncentrowaliśmy się na tych miejscach, na które uwagę zwracali nam mieszkańcy. Dlatego fotoradar działał w okolicach dojść do szkół i przejść dla pieszych – informuje Mirosław Janko, komendant SM.

Szef straży namawia władze miasta do zakupu na własność fotoradaru. Wszystko wskazuje na to, że w budżecie na przyszły rok znajdą się środki na ten cel.

Tymczasem jeszcze w tym roku Komenda SM wypożyczy fotograficznego wroga piratów drogowych jeszcze raz. Teraz za to będzie musiała zapłacić (ok. 200 zł), ale jak pokazują tygodniowe doświadczenia, lekkomyślni kierowcy pozwalają urządzeniu na siebie zarobić.

Więcej w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.