Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 listopada 2007
  • wyświetleń: 1643

Historia oświaty w mieście spisana

Towarzystwo Przyjaciół Czechowic – Dziedzic, przy pomocy Urzędu Miejskiego, oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego i współfinansowaniu przez Samorząd Województwa Śląskiego wydało kolejną, już 38 pozycję książkową. To „Z dziejów oświaty Czechowic – Dziedzic”. Ów pomysł rodził się od dawna. Został zaproponowany przez Władysława Pająka, założyciela Izby Regionalnej i Towarzystwa Przyjaciół Czechowic – Dziedzic. Tą myśl podchwyciła Barbara Pająk, która to zgromadziła wokół siebie grono autorów, stąd po rocznej pracy pomysł został zrealizowany.

Książka prezentuje dorobek naszych placówek oświatowo – wychowawczych od najdawniejszych czasów po dzień dzisiejszy. Przedstawia historię placówek, ich powstanie, budowę obiektów, kadrę dyrektorską i nauczycielską. Powstanie tej pozycji to był „ostatni dzwonek”. Nasze archiwa i kroniki szkolne są bardzo ubogie i są w nich ogromne luki. Dzięki żyjącym osobom, ich fantastycznej pamięci, oraz ciekawym materiałom, jakie posiadali mogła powstać ta wspaniała pozycja.

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.