Wiadomości

  • 8 lipca 2022
  • wyświetleń: 1974

48 dzieci z naszej gminy otrzyma komputery lub tablety

W ramach programu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR" Gmina Czechowice-Dziedzice podpisała umowę na dofinansowanie w wysokości 120.000,00 zł. Projekt obejmie swoim działaniem 48 dzieci.

Granty PPGR


Zgodnie z zapisami umowy realizacja projektu nastąpi w ciągu 10 miesięcy od jej podpisania przez obie strony. W chwili obecnej trwają procedury związane z udzieleniem zamówienia na zakup sprzętu komputerowego. Po ich rozstrzygnięciu i otrzymaniu sprzętu, Gmina Czechowice-Dziedzice przekaże go osobom, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. O terminach podpisania umów darowizny i przekazania sprzętu zainteresowani będą powiadomieni indywidualnie.

Jednocześnie informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem konkursem i przekroczeniem kosztów realizacji projektu, Centrum Projektów Polska Cyfrowa zmniejszyło kwotę dofinansowania na zakup sprzętu z kwoty 3.500,00 zł na 2.500,00 zł w przypadku komputera i laptopa oraz z kwoty 1.500,00 zł na 1.000,00 zł w przypadku tabletu.

Projekt "Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym -"Granty PPGR" realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa V: Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia.

ar / czecho.pl

źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.