czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2022
  • 17 lipca 2022
  • wyświetleń: 7803

Trwa termomodernizacja budynków trzech placówek oświatowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj

Szkoła Podstawowa w Zabrzegu, Szkoła Podstawowa nr 8 i Przedszkole Publiczne nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach to kolejne budynki oświatowe, które przechodzą termomodernizację.

Reklama

Szkoła Podstawowa w Zabrzegu
Szkoła Podstawowa w Zabrzegu · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Szkoła Podstawowa w ZabrzeguTermomodernizacja Szkoły Podstawowej w Zabrzegu to inwestycja realizowana w ramach dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu "Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Czechowicach-Dziedzicach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - Etap II".

Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: kraty w oknach piwnic w budynku głównym, rolety w oknach nadziemia w budynku głównym, drzwi zewnętrzne w budynku głównym, ściany w gruncie - budynek główny, ściany piwnic powyżej cokołu w budynku głównym, ściany nadziemia w budynku głównym, strop ostatniej kondygnacji w budynku głównym, daszki w budynku głównym, odwodnienie dachu w budynku głównym, instalację odgromową w budynku głównym, ściany w gruncie i cokół w sali gimnastycznej, ściany nadziemia w sali gimnastycznej z łącznikiem, daszki w sali gimnastycznej i łączniku, odwodnienie dachu w sali gimnastycznej i łączniku, instalacja odgromowa w sali gimnastycznej i łączniku, odwodnienie obiektu, elementy znajdujące się na elewacjach, nawiewniki higrosterowalne.

Ponadto inwestycja zakłada także montaż instalacji fotowoltaicznej oraz klimatyzacji.

Wartość zadania to 1 174 182,35 zł, z czego 773 695,32 zł to dofinansowanie UE. Termin zakończenia robót zaplanowano na 31 października 2022 roku.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach
Szkoła Podstawowa nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Szkoła Podstawowa nr 8 w Czechowicach-DziedzicachTermomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach to kolejna inwestycja realizowana w ramach projektu "Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Czechowicach-Dziedzicach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - Etap II".

Zakres robót obejmuje m.in.: częściową wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, remont zadaszeń, ocieplenie dachu, remont schodów, wymianę obróbek blacharskich, rynien oraz rur spustowych, wykonanie drenażu opaskowego, termomodernizację budynku, montaż paneli fotowoltaicznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, montaż budek lęgowych dla ptaków.

Wartość tego zadania to 2 620 944,14 zł, a dofinansowanie z UE wynosi 2 197 911,66 zł. Termin zakończenia tego zadania zaplanowano na 10 kwietnia 2023 roku.

Przedszkole Publiczne nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach
Przedszkole Publiczne nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przedszkole Publiczne nr 8 w Czechowicach-DziedzicachTrzecią placówką oświatową, która obecnie przechodzi termomodernizację w ramach projektu "Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Czechowicach-Dziedzicach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - Etap II" jest Przedszkole Publiczne nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach.

Zadanie obejmuje m.in. częściową wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, ocieplenie dachu, ocieplenie tarasu, remont schodów, wykonanie podjazdu dla wózków dziecięcych, wymianę obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, termomodernizację budynku, montaż paneli fotowoltaicznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, montaż budek lęgowych dla ptaków.

Wartość zadania to 740 117,60 zł (507 863,48 zł - dofinansowanie UE). Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 17 kwietnia 2023 roku.

Na realizację trzech powyższych inwestycji Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Tytuł operacji: "Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Czechowicach-Dziedzicach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - etap II".

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS w Zabrzegu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj