Wiadomości

  • 13 lipca 2022
  • 17 lipca 2022
  • wyświetleń: 7823

[WIDEO] Na posiedzeniu Sejmu o czechowickiej "bombie ekologicznej"

Poseł Lewicy Przemysław Koperski po raz kolejny poruszył w Sejmie kwestię "bomby ekologicznej" w Czechowicach-Dziedzicach, która znajduje się na terenie dawnej Rafinerii Czechowice. Tym razem temat pojawił się na sali sejmowej.- Według ostatnich danych szacunkowych mamy w Polsce około 1 000 bomb ekologicznych. Przede wszystkim są to niebezpieczne, toksyczne odpady. Mamy prawie 4 mln ton takich odpadów. Skuteczność rządu można sprawdzać na różne sposoby. Oczywiście jednym z tych elementów, przez który można ocenić państwa pracę, jest to, czy tych bomb ekologicznych w Polsce przybywa, czy ich ubywa. W 1990 roku pojawił się raport ˝Rzeczpospolitej˝, który mówił o tym, że mamy 80 niebezpiecznych miejsc składowania odpadów w naszym kraju. Na początku waszych rządów było ich 760. Dzisiaj jest już prawie 1 000 niebezpiecznych miejsc z bombami ekologicznymi - mówił z mównicy sejmowej poseł Przemysław Koperski.

- Panie ministrze, ma pan narzędzia, żeby się tym zająć. Mam pytanie: Kiedy się tym zajmiecie? Ja czekam od 4 lat, a mieszkańcy Czechowic-Dziedzic od kilkudziesięciu lat czekają na rozwiązanie problemu bomby ekologicznej, która pozostała po nieistniejącej spółce zależnej od Lotosu. Dzisiaj działa następca prawny tej spółki. To pierwszy przykład z brzegu. Kiedy zajmiecie się tą bombą ekologiczną, kiedy ona zostanie w końcu zlikwidowana? - dopytywał parlamentarzysta z klubu Lewicy ministra środowiska.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.