Wiadomości

  • 13 lipca 2022
  • 1 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 14975

[FOTO, WIDEO] Wyścigi na 1/4 mili w Kaniowie. Pogoda popsuła imprezę

Są sytuacje na które nikt nie ma większego wpływu. Fatalna pogoda przerwała motoryzacyjną imprezę organizowaną w niedzielę na Lotnisku w Kaniowie. Narastające opady deszczu pokryły płytę solidną warstwą wody. W takich warunkach nie dało się bezpiecznie przeprowadzić konkurencji. Trudno było także liczyć na zadowalającą frekwencję kibiców. Impreza ma być powtórzona.

Wyścigi na 1/4 mili i piknik rodzinny w Kaniowie - 31.07.2022 · fot. Marek Ogrodzki / czecho.pl


Wyścigi zaczęły się o godzinie 10.00. Każdy kierowca mógł mógł sprawdzić swoje możliwości za kółkiem. Nieważny był rodzaj samochodu, a sama obecność i chęć działania. Krótko przed godziną 12.00 zaczęło mocniej padać. Organizatorzy przerwali na godzinę zawody, licząc na poprawę pogody. Nic jednak z tego. Po godzinie 13.00 zapadła jedyna rozsądna i słuszna w tej sytuacji decyzja - imprezę definitywnie zakończono. Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję na Lotnisku w Kaniowie. Zarówno zawodnicy jak i kibice liczą na zdecydowanie lepsze warunku.- Mimo szczerych chęci chcielibyśmy kontynuować zawody, jednakże z uwagi na zwiększone natężenie opadów jesteśmy zmuszeni je przerwać. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Cieszymy się, że tylu zawodników zaufało nam i pojawiło się na lotnisku w dniu dzisiejszym. Dziękujemy za wspólne połączenie sił - bez Was nie byłoby nas tutaj. Tym bardziej cieszymy się, że udało Wam się kilkukrotnie spróbować swoich sił na pasie. Dziękujemy także wszystkim widzom, którzy wytrwale obserwowali kolejne przejazdy. Niestety na pogodę nie mamy wpływu- poinformowała firma Fast VAG, organizator wyścigów na 1/4 mili połączonych z piknikiem rodzinnym.

- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by powtórzyć tę imprezę w innym terminie jeszcze w tym roku. W ciągu najbliższych dni podamy nową datę. Osobom, które zakupiły bilet jako zawodnik i widz oczywiście gwarantujemy darmowe wejście lub start na kolejnej rundzie - dodają organizatorzy.

mp, sid, Fabian Żakowiecki / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.