Wiadomości

  • 14 lipca 2022
  • 24 lipca 2022
  • wyświetleń: 3772

Kiermasz ciast i grupa na Facebooku. Trwa zbiórka na rzecz Dawida

Za nami:

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na rzecz Dawida Hasiuka, 15-latka z Czechowic-Dziedzic cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce, który ma szansę na operację w Paley European Institute. Przed nami kiermasz na rzecz młodego czechowiczanina, dodatkowo na Facebooku uruchomiono grupę z licytacjami.

Dawid Hasiuk
Dawid Hasiuk · fot. siepomaga.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy pod koniec czerwca w tym artykule, Dawid Hasiuk to 15-latek z Czechowic-Dziedzic, który urodził się jako wcześniak w 32. tygodniu ciąży. Młody czechowiczanin, cierpiący na mózgowe porażenie dziecięce, właśnie od tego momentu rozpoczął walkę o sprawną przyszłość. - Zrobię dla niego wszystko, zapukam do każdych drzwi, by tylko mu pomóc. Teraz, gdy dostał szansę na lepsze życie, nie mogę się poddać, ale wiem, że bez wsparcia po prostu nie dam sobie rady - mówi mama Dawida.

W kwietniu tego roku dla Dawida pojawiła się szansa, jakiej nikt nie dawał mu wcześniej w całej Polsce. Młody czechowiczanin ma szansę na operację, dzięki której będzie mógł samodzielnie chodzić. Zabieg polega na przeszczepieniu ścięgien z ud pod kolana oraz wstawieniu rzepek w prawidłowe miejsce.Jednak aby zabieg się odbył, potrzeba ogromnej kwoty, której mama Dawida nie jest w stanie sama uzbierać. Dlatego też na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka. Przed nami także kiermasz ciast i rękodzieła, który odbędzie się 23 i 24 lipca od rana do około godziny 19.00 pod kościołem pw. św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach. Kiermasz może wesprzeć każdy z nas nie tylko poprzez zakup przedmiotów, ale także przekazanie wypieków oraz rękodzieła - darczyńcy mogą kontaktować się w tej sprawie z panią Iloną Michalik pod numerem telefonu 535 423 163.

Ponadto na Facebooku ruszyła grupa z licytacjami na rzecz Dawida - można ją znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia św. Andrzeja Boboli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj