Wiadomości

  • 15 lipca 2022
  • wyświetleń: 785

Kolejna pomoc rządowej agencji dla Szpitala Pediatrycznego

Niemal 400 tysięcy zł wyniosła łączna wartość pomocy, jaką w tym roku Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych za pośrednictwem i dzięki wsparciu Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Pomoc ta objęła zarówno sprzęt medyczny jak i potrzebne w każdym szpitalu środki ochronne.

Podarowany przez RARS kardiomonitor, który pracuje w szpitalnej Izbie Przyjęć
Podarowany przez RARS kardiomonitor, który pracuje w szpitalnej Izbie Przyjęć · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


W bieżącym roku do dziecięcego szpitala w Bielsku-Białej szerokim strumieniem płynęło wsparcie z RARS. Jak informuje Wioletta Feret-Dędys, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw administracyjno-technicznych, z tego źródła ta placówka medyczna otrzymała respirator, pięć pomp objętościowych, pięć pomp infuzyjnych strzykawkowych, dwie lampy biobójcze ultraviol, dwa kardiomonitory, dwa ssaki elektryczne jezdne basic, defibrylator oraz dwa aparaty do dezynfekcji powierzchni i powietrza. Łączna wartość tego wsparcia to 189 117 zł.

Ale - jak podkreśla Wioletta Feret-Dędys - pomoc z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych nie ograniczyła się jedynie do wymienionego sprzętu, gdyż objęła również duży pakiet środków ochronnych, wśród których między innymi były czepki ochronne, maski i fartuchy medyczne, fartuchy i rękawice chirurgiczne. Środki ochronne przekazane szpitalowi przez RARS za pośrednictwem - podobnie jak miało to miejsce w przypadku podarowanego sprzętu - Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, kosztowały 203 770 zł. Łączna wartość tej pomocy wyniosła więc aż 392 887 zł.

- Pragnę mocno podziękować Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych oraz Wydziałowi Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach za otrzymane wsparcie. Zarówno przekazany nam sprzęt jak i środki ochronne bardzo się nam przydają i pomagają w realizacji naszej misji, jaką jest przywracanie oraz umacnianie zdrowia dzieci i młodzieży z całego południowego subregionu województwa śląskiego - mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Pediatryczny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.