czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2007
  • wyświetleń: 1231

ZS Silesia: O cenzurze PRL w filmach

Czechowcki Zespół Szkół Silesia od wielu lat umożliwia swoim uczniom spotkania z pracownikami naukowymi wyższych uczelni, między innymi uniwersytetów Śląskiego i Jagiellońskiego. Pod koniec listopada wychowankowie ZS Silesia po raz kolejny będą mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach związanych ze zjawiskami kulturowymi.

Reklama

Tym razem czekają nas szczególnie ciekawe zajęcia. 29 listopada o 16.30 dowiemy się co nieco o "Półkownikach", czyli o filmach zdjętych przez cenzurę PRL w latach 1945-1989. Dzień później o 8.45 odbędzie się wykład zatytułowany "Procesy zachodzące na współczesnym rynku pracy". Również 29 listopada Zespół Szkół zaprasza na warsztaty "Tańce w kręgu".

Wcześniej uczniowie Silesii podczas warsztatów i wykładów spotykali się miedzy innymi z tematem młodzieżowych subkultur, stosunkiem ludzi do śmierci, o języku reklamy i graffito, a także o obliczach współczesnego społeczeństwa polskiego. Duże zainteresowanie wzbudziły też rozmowy o prozie Andrzeja Sapkowskiego.

Koordynatorem projektu obejmującego wykłady z pracownikami naukowymi szkół wyższych jest nauczycielka języka polskiego, Anna Dziki. Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są w szkole w sali 207.

sol / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.