Wiadomości

  • 18 lipca 2022
  • wyświetleń: 1299

Dlaczego warto zwiedzić Chorwację - wakacyjny przewodnik

Materiał partnera:

Mały kraj bałkański nad Adriatykiem powoli staje się jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Europie. Można wskazać wiele powodów, dla których warto spędzić wakacje w Chorwacji, która zachwyca swoim pięknym naturalnym pięknem, niesamowitą historią, czarującą architekturą, komfortowymi hotelami i wspaniałym jedzeniem. Jest po prostu miejscem, które trzeba zobaczyć.

Dlaczego warto zwiedzić Chorwację - wakacyjny przewodnik


Historia starożytna przyciąga turystów spragnionych wczasów w ChorwacjiPrzez tysiąclecia terytorium współczesnej Chorwacji było miejscem starć i sprzeczności między różnymi narodami, religiami i językami, doświadczając różnych wpływów politycznych i kulturowych. Chorwacja stała się jednym z potężnych i niezależnych królestw na Półwyspie Bałkańskim, osiągając swój szczyt na 11 wiek. Duża część regionu przybrzeżnego jest usiana starożytnymi rzymskimi ruinami. Dobrze zachowane otoczone murami miasto Dubrownik, z dachami pokrytymi czerwoną dachówką i brukowanymi uliczkami. Innym ważnym miastem jest Split, w centrum którego znajdują się pozostałości pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana, tego samego, który oddał władzę, by uprawiać kapustę w swoim ogrodzie. Aby odwiedzić wszystkie historyczne miejsca trzeba się wybrać na wakacje do Chorwacji, podziwiać zabytki, plaże, turkusowe wody. Hotele w Chorwacji położone są zazwyczaj blisko plaży, niektóre oferują nawet centrum odnowy biologicznej, kryty basen i restaurację. Elegancko urządzone pokoje zachęcają turystów, którzy przyjechali na wczasy do Chorwacji do przyjemnego odpoczynku w klimatyzowanych pokojach.

Dlaczego warto zwiedzić Chorwację - wakacyjny przewodnik


Unikalna linia brzegowa, zachęca turystów do spędzenia wakacji w ChorwacjiWody Adriatyku, myjące linię brzegową lądu stałego o długości 1278 km i wybrzeże wysp o długości ponad 5000 km, należą do trzech najwyższych czystości plaż morskich. Na wybrzeżu Chorwacji nie powstały obiekty przemysłowe, wybrzeże morskie zawsze było kurortem z najczystszą wodą, którą zasilają czyste górskie rzeki i strumienie, pochodzące z gór Wyżyny Dynarskiej i masywu Velebit, a wzbogacone o przydatne naturalne sole i minerały.

Wspaniałe plaże są poszukiwane podczas wakacji w ChorwacjiWraz z krystalicznie czystymi wodami i bujnymi lasami, Chorwacja może pochwalić się jednymi z najlepszych i najczystszych wód na świecie, z których wiele otrzymało Błękitną Flagę, europejski znak doskonałości w dziedzinie ochrony środowiska. Do najbardziej znanych należą Złoty Róg na wyspie Brac i idylliczna Punta Rata w dawnej wiosce rybackiej Brela, Drazika w Biogradzie na Moru, Lokrum i Banje w Dubrowniku. Podczas wakacji w Chorwacji nie znajdziemy wiele piaszczystych plaż, ale czysta, ciepła woda i oszałamiające zachody słońca to z nawiązką rekompensują.

Dlaczego warto zwiedzić Chorwację - wakacyjny przewodnik


Wczasy w Chorwacji i wycieczki do parków narodowychParki narodowe podbijają serca ludzi odpoczywających na wczasach w Chorwacji. Jednak ten kraj to więcej niż plaże! Na terytorium stanu znajduje się 8 parków narodowych zajmujących 8% Chorwacji lub 994 m2: Briuni, Kornati, Krka, Mljet, Paklenica, Jeziora Plitwickie, Ryshnjak i Północny Velebit. Każdy z nich ma swoje piękno i magię, zapierające dech w piersiach krajobrazy: lasy, góry skaliste, wodospady, jeziora, wyspy. To idealne miejsce na wakacje w Chorwacji dla podróżników, dające możliwość nie tylko cieszenia się pięknem przyrody, ale także dodatkowymi zajęciami: nurkowanie, wspinaczka górska, piesze wycieczki, jazda na rowerze, pływanie, speleologia itp. Czy trudno znaleźć noclegi w Chorwacji? Nie będzie z tym problemu, można znaleźć pokoje z łazienką i wspólnym salonem. Ceny są umiarkowane a wygoda i obsługa na wysokim poziomie.

Bujne Alpy Dynarskie i wyspy to idealne miejsce na spędzenie wakacji w ChorwacjiGóry to jedna z głównych atrakcji Chorwacji. Dzięki nim w kraju panują różnorodne warunki przyrodnicze i klimatyczne. Wysokości nie przekraczają 2000 m i ciągną się wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku, rozpraszając linię brzegową. Wiele kilometrów podziemnych rzek, niesamowite trawertynowe jeziora i głębokie jaskinie przyciągają turystów z całego świata. Pod względem piękna i spokoju, aktywności i przygód takie krajobrazy śmiało mogą konkurować z turkusową wodą morską i piaszczystymi plażami.
Dlaczego wakacje w Chorwacji są marzeniem większości urlopowiczów? U wybrzeży Chorwacji znajduje się ponad 1000 pięknych wysp, z których 48 jest niezamieszkałych. Każda oferuje swój własny, unikalny wachlarz atrakcji i zajęć. Różnią się wielkością, od małych skał w morzu po wyspę Cres, która jest 20 co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Podczas odpoczynku w hotelu w Chorwacji można dowiedzieć się więcej o najciekawszych miejscach, wyjątkowych i niepowtarzalnych wyspach.

Dlaczego warto zwiedzić Chorwację - wakacyjny przewodnik


Hotele na noclegi w ChorwacjiHotele w Chorwacji to nie tylko piękny wystrój pokoi i wygodne łóżka, to także dobra kuchnia, którą charakteryzuje duża różnorodność. Na chorwackie jedzenie miały wpływ gusta i tradycje z sąsiednich krajów oraz tych, którzy rządzili tym obszarem przez całą historię. Oczywiście integralną częścią kuchni chorwackiej są owoce morza. Szczególnie popularnym daniem lokalnym jest sałatka ze świeżej ośmiornicy, cudownie orzeźwiająca przekąska na gorące letnie dni na plaży, a także gulasz rybny, delikatna ośmiornica, świeże ostrygi, czarne risotto. Dzięki wspaniałemu śródziemnomorskiemu klimatowi winiarstwo w Chorwacji rozwija się od ponad 2500 lat. Do wyboru są nadmorskie winnice Istrii, Kvarneru i Dalmacji oraz wzgórza kontynentalnej Slawonii, Dunaju i wyżyn.

Po dobrym posiłku przydaje się przytulny nocleg w Chorwacji, który pozwala naładować akumulatory na kolejny dzień pełen fantastycznych przeżyć. Wczasy w Chorwacji to idealna propozycja dla tych, którzy szukają spokojnego wypoczynku z dala od tłumów turystów i zgiełku nadmorskich miast.Tutaj można całkowicie zatopić się w naturze, obudzić się przy śpiewie ptaków, cieszyć się ciszą i spokojem spacerując po zielonych łąkach, zapoznać się z kuchnią chorwacką i naturalnymi świeżymi produktami rolnymi.