Wiadomości

  • 20 lipca 2022
  • wyświetleń: 1009

Fotelik rowerowy THULE - jaki będzie najlepszy ?

Materiał partnera:

Fotelik rowerowy to bezpieczny sposób na przemieszczanie się z dzieckiem na rowerze. Jaki fotelik na rower wybrać? Jaki sposób montażu fotelik będzie najlepszy? Montowany na ramię, na bagażniku czy z przodu roweru? Podpowiadamy!

Wspólna jazda rowerem to dobry pomysł na spędzanie czasu razem i odkrywanie otaczającego nas świata. Fotelikiem rowerowym dziecko może podróżować z nami po mieście lub w trakcie wakacji czy innego wyjazdu - fotelik na rower dla dzieci bez problemu zabierzemy ze sobą razem z rowerem.

Linkhouse


Bezpieczny fotelik na rower dla dziecka


Bezpieczne przewożenia dzieci na rowerze powinno być prioryterem dla każdego rodzica.
Należy wybrać certyfikowany fotelik rowerowy, który posiada:


  • pasy bezpieczeństwa dla dziecka, które zapewniają możliwość zapięcia dziecka przynajmniej na ramionach i między nogami.

  • regulowana paski na buty, które można dopasować do stopy dziecka

  • naklejkę na foteliku z informacją o jego maksymalnym udźwigu - do jakiej wagi dziecko może z niego korzystać

  • bezpieczny fotelik nie zawiera jakichkolwiek wystających, ostrych elementów wyposażeniaI co najważniejsze choć nie obowiązkowe, ale bezpieczne i rozsądne, dziecko w foteliku rowerowym powinno podróżować w kasku rowerowym.Linkhouse


Rodzaje fotelików rowerowych THULE


Wśród fotelików rowerowych dla dzieci wyróżnia się marka THULE, która stawia na najwyższe bezpieczeństwo i komfort podróżowania dziecka w foteliku na rowerze.

Foteliki rowerowe możemy zamontować na bagażniku roweru, na ramie roweru lub na przodzie roweru - kierownicy. THULE posiada ich bardzo szeroki asortyment: https://scandinavianbaby.pl/pol_n_Producenci-_POZOSTALE-MARKI-_THULE-503.html

Zaletą fotelika na przód kierownicy roweru jest to, że osoba jadąca rowerem zawsze będzie miała dziecko na oku, a maluch będzie oglądał świat przed sobą z dumą i zadowoleniem. Foteliki na przód roweru to najczęściej foteliki dla dzieci do 15 kg i siedzących stabilnie od 8/12 miesiąca życia.

Foteliki montowane na tył roweru - na bagażniku lub do ramy roweru to zdecydowanie foteliki, które są odpowiednie dla starszych dzieci i zostaną z nami na dłużej. Dziecku może podziwiać krajobraz po boku

Dla młodszego dziecku - rocznego lub dwuletniego zdecydowanie lepszym wyborem będzie fotelik na przód roweru, dla starszego od 3 lub 4 roku wzwyż fotelik na tył roweru. To foteliki, które wyróżniają się większym udźwigiem i są odpowiednie dla dzieci do 22 kg.

W ostatecznym wyborze "naszego" fotelika rowerowego może pomóc porównanie najczęściej wybieranych przez rodziców fotelików THULE.


Linkhouse


Foteliki THULE na przód roweru


THULE Yepp Nexxt Mini to przedni fotelik rowerowy - mocowany z przodu roweru na jej ramie. To najlepszy pierwszy fotelik rowerowy THULE dla Twojego dziecka. Maluch siedzi wygodnie i bezpiecznie i podziwia świat przed sobą.

Mocowanie/zdejmowanie fotelika z roweru zajmuje tylko kilka sekund, dzięki uniwersalnemu uchwytowi z mechanizmem szybkiego montażu, który pasuje do klasycznego mostka kierownicy, jak i mostka typu ahead.

Yepp Nexxt Mini odpowiedni jest dla dzieci od 9 miesiąca życia (w przypadku dzieci poniżej 1 roku życia należy skonsultować się z pediatra) do 3 lat o wadze maksymalnie 15 kg. Sam fotelik waży niecałe 2 kg!

To fotelik, który rośnie razem z dzieckiem -  5 punktowe pasy bezpieczeństwa oraz zapięcia stóp i podnóżek są regulowane, więc bez problemu dopasujemy je do rosnącego dziecka.

Magnetyczna klamra zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez dziecko ułatwia szybkie i bezpieczne przypięcie małego pasażera.

Maluch w foteliku jedzie bezpiecznie i wygodnie. Miękkie, wyściełane siedzisko jest wygodne, a zewnątrz zabezpieczona twardą obudową. W trakcie jazdy dziecko może wygodnie oprzeć ręce na miękkiej podpórce i cieszyć się jazdą na rowerze.

Fotelik łatwy w pielęgnacji - wodoodporne materiały, z których wykonano fotelik, można łatwo wyczyścić i wysuszyć

Montaż fotelik na przód roweru jest niezwykle prosty i szybki. Mocowanie/zdejmowanie fotelika z roweru zajmuje tylko kilka sekund, dzięki uniwersalnemu uchwytowi z mechanizmem szybkiego montażu pasującemu zarówno do klasycznego mostka kierownicy, jak i mostka typu ahead.


Foteliki THULE na tył roweru


THULE Yepp Nexxt Maxi to fotelik dostępny w dwóch wersjach montażu do roweru - w wersji mocowania na ramie roweru oraz na bagażniku rowerowym. Poza systemem montażu foteliki nie różnią się między sobą.

To fotelik idealny dla starszych dzieci do wagi 22 kg.Bezpieczny, wygodny i stabilny fotelik, który rośnie razem z dzieckiem -  5 punktowe pasy bezpieczeństwa oraz zapięcia stóp i podnóżek są regulowane, więc bez problemu dopasujemy je do rosnącego dziecka.

Dziecko podróżuje w nim stabilnie i wygodnie siedząc w miękkim siedzisku z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa, które wyposażone są w magnetyczną klamrę zabezpieczającą przed samodzielnym otwarciem pasów przez dziecko.

Fotelik wykonany z wodoodpornych materiałów, więc jest łatwy do pielęgnacji i utrzymania czystości.

Bezpieczeństwo to podstawa - fotelik Yepp Nexxt Maxi wyposażony jest w odblaskowy reflektor, który zapewnia jeszcze lepszą widoczność.

Wśród fotelików rowerowych na tył roweru ogromną popularnością wśród rodziców cieszą się również foteliki THULE Ride Along i Ride Along Lite.

Oba foteliki posiadają uniwersalny uchwyt z mechanizmem szybkiego montażu, który umożliwia błyskawiczne założenie fotelika lub zdjęcie go z roweru. Pasuje do większości ram rowerowych (okrągłych o średnicy 28-40 mm i owalnych o wymiarach 40 x 55 mm).

Jedyna różnica między fotelikami jest taka, że fotelik Ride Along posiada funkcję odchylania oparcia fotelika, która może być przydatna, kiedy dziecko w trakcie wycieczki rowerowej zaśnie. Wtedy możemy odchylić fotelik lekko do tyłu. W foteliku Ride Along Lite nie ma takiej opcji.

Drugą różnicą między fotelikami jest możliwość w THULE Ride Along trzymania się rączką uchwytów po bokach fotelika, w Ride Along Lite nie ma takiej możliwości.

Regulowane 3-punktowe pasy bezpieczeństwa pozwalają ustawić je odpowiednio do dziecka - tak, aby podróżowało komfortowo.

System zawieszenia w obu fotelikach - DualBeam amortyzuje wstrząsy, zapewniając dziecku płynną, wygodną jazdę. Regulowane jedną ręką zapięcia stóp i podnóżki można dowolnie dopasowywać w miarę dorastania dziecka.

Wodoodporna wyściółka wnętrza fotelika jest łatwa do utrzymania w czystości, a odblaskowa lampka na oparciu fotelika zapewnia większe bezpieczeństwo w podróży.

Podsumowując fotelik na rower dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny i dopasowany do naszego dziecka jak i roweru. Regulowane pasy bezpieczeństwa oraz regulowany podnóżek i pasy na stopy to obowiązkowe wyposażenie wybranego przez nas fotelika.