Wiadomości

  • 21 lipca 2022
  • wyświetleń: 813

Co oferuje broker ubezpieczeniowy

Materiał partnera:

Przypuszczalnie co roku musisz odnawiać jedno lub kilka ubezpieczeń. OC dla samochodu, ubezpieczenie mieszkania lub ubezpieczenie na życie. Chcesz wybierać tylko najlepsze oferty w korzystnej cenie? Nie wiesz, jak do nich dotrzeć? Specjalnie dla ciebie powstała oferta brokerów ubezpieczeniowych, czyli specjalistów od dystrybucji ubezpieczeń różnych firm. Mają oni w swojej ofercie polisy ubezpieczeniowe większości działających w Polsce towarzystw, dzięki czemu mogą wybrać ofertę najkorzystniejszą dla ciebie. Różnica pomiędzy brokerem, a agentem jest taka, że agent najczęściej związany jest z jednym lub kilkoma towarzystwami, a broker ubezpieczeniowy działa w niezależnym pośrednictwie ubezpieczeniowym. Tym samym masz u niego większe szanse na znalezienie najlepszej oferty.

Linkhouse


Czy korzystanie z usług brokerów ubezpieczeniowych jest bezpieczne?


Osoby, które do tej pory nie miały do czynienia z niezależnym pośrednikiem ubezpieczeniowym, mogą mieć wątpliwości czy taka współpraca jest bezpieczna. Oczywiście, że tak. Działalność brokera ubezpieczeniowego chroni gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania umowy. W praktyce oznacza to, że jeśli polisa ubezpieczeniowa zostanie źle zawarta i z tego tytułu miałbyś mieć jakieś trudności w otrzymaniu odszkodowania, to w dalszym ciągu jesteś chroniony przez specjalny fundusz. Możesz zatem spać spokojnie i bez obaw o to, że firmy z branży ubezpieczeniowej będą próbować się wywinąć od odpowiedzialności i utrudniać ci wypłatę odszkodowania. To również broker podpowie w wyborze najlepszej firmy ubezpieczeniowej, kierując się swoim doświadczeniem. Jak widać, praca brokera ubezpieczeniowego jest bardzo wymagająca.


Jak zacząć działać w dystrybucji ubezpieczeń


Niemal każdy może zostać dystrybutorem ubezpieczeń, czyli, innymi słowy, brokerem, specjalistą w zakresie ubezpieczeń. W swojej firmie możesz sprzedawać np. tylko ubezpieczenia OC dla kierowców lub przygotowywać umowy ubezpieczenia majątkowego, na życie i wiele innych. Zarobek dla ciebie będzie wypłacać towarzystwo ubezpieczeń, którego polisę sprzedasz. Nietrudno się domyślić, że im więcej polis sprzedasz, tym więcej pieniędzy zapłaci ci zakład ubezpieczeń. Najbardziej skuteczni brokerzy mogą zarabiać w ciągu miesiąca nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć, ile zarabia broker ubezpieczeniowy w różnych miastach kraju, wejdź na stronę porównującą zarobki. Jedne z najbardziej dochodowych dla brokerów są ubezpieczenia OC. Obowiązkowemu ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej podlegają właściciele samochodów i innych pojazdów, jeśli są one zarejestrowane. Roczny koszt takiego ubezpieczenia to od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Będąc brokerem ubezpieczeniowym, który nie jest związany z żadnym towarzystwem ubezpieczeniowym, będziesz mógł zarabiać około 5 tysięcy złotych od początku swojej działalności. Zarobki możesz zwiększyć, dopisując się do rejestru brokerów ubezpieczeniowych, dzięki czemu zyskasz większą wiarygodność.